Aftlar: nedenleri, tedavileri, belirtiler ve daha fazlası

Ağız Sağlığı Trendler

Aftlar ağız görünür ve genellikle yemek ve rahatsız konuşurken yapmak küçük, sığ ülserler vardır. pamukçuk iki türü vardır

Aftlar, Soğuk yaralar ve Diğer Ağız Sorunları Resimleri gör

En pamukçuk kesin nedeni bilinmemektedir. Stres veya doku zedelenmesi basit pamukçuk neden olduğu düşünülmektedir. Bazı gıdalar – (örneğin limon, portakal, ananas, elma, incir, domates ve çilek gibi) narenciye veya asidik meyve ve sebze dahil olmak üzere – bir pamukçuk yara tetikleyebilir ya da sorunu daha da kötüleştirebilir. Bazen bu tür ayraçlar veya hastaliga uygun protez gibi sivri diş yüzeyi ve diş cihaz, aynı zamanda Aftlar tetikleyebilir.

Karmaşık pamukçuk bazı durumlarda böyle bir engelli bağışıklık syste olarak, altta yatan sağlık durumuna neden olur; Vitamin B-12, çinko, folik asit, ya da demir yetersizlik olarak beslenme sorunları; Çölyak hastalığı ya da Crohn hastalığı gibi ya da gastrointestinal hastalık.

uçuk ve aft genellikle birbirleri ile karıştırılmamalıdır rağmen Hayır, bunlar aynı değildir. Soğuk yaralar da adlandırılan ateş kabarcıklar veya herpes simpleks tip 1, ağrılı, sıvı dolu kabarcıklar gruplarıdır. pamukçuk aksine, soğuk yaralar bir virüsün neden olduğu ve son derece bulaşıcı olan. Ayrıca, soğuk yaralar genellikle ağız dışında görünür – genellikle burun altında, dudak çevresindeki veya çene altı – Aftlar ağız içinde meydana iken.

Eğer varsa bir pamukçuk yara olabilir

Şiddetli pamukçuk boğaz saldırılar, ayrıca karşılaşabilirsiniz

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar