Bebek bezi döküntüleri önleme

Bebek bezi döküntüsünü önlemenin en iyi yolu bebek bezi bölgesini temiz ve kuru tutmaktır. Birkaç basit strateji bebeğinizin cildinde gelişen bebek bezi döküntüsünü azaltmanıza yardımcı olabilir.

Geçmişte, bir bebeğin cildi korumak ve fazla nemi absorbe etmek için, mısır nişastası ya da talk pudrası gibi tozların kullanılması yaygıntı. Doktorlar artık bunu tavsiye etmiyor. Solunan toz bir bebeğin ciğerlerini tahriş edebilir.

Bez mi yoksa tek kullanımlık bez mi?

Birçok ebeveyn ne tür bezlerin kullanılacağını merak ediyor. Çocuk bezi döküntüsünü önlemeye gelince, bez bezlerinin tek kullanımlık bezlerden daha iyi olduğuna dair güçlü bir kanıt yoktur veya tam tersi.

Yıkama bezi bezleri

Çünkü hiç iyi bez yok, sizin ve bebeğiniz için işe yarayan her şeyi kullanın. Tek kullanımlık bebek bezi bebeğinizin cildini tahrişürse, başka bir bebeği deneyin. Eğer bez bezleri üzerine kullandığınız çamaşır sabunu, bebek bezi döküntülerine neden oluyorsa, ürünleri değiştirin.

İster bez çocuk bezi, tek kullanımlık bebek bezi veya her iki çeşit bebeğinizi kullanın, bebeğinizi mümkün olduğunca temiz ve kuru tutmak için bebeği ıslatıp kirlettikten sonra bebeğinizi mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

Bez bezleri kullanırsanız, dikkatli yıkama bebek bezi döküntüsünü önlemeye yardımcı olabilir. Yıkama yöntemleri değişir ve birçok rutin iyi çalışır. Anahtarı, sabun artıklarını temizlemek, dezenfekte etmek ve çıkarmaktır. İşte etkili bir yöntem var