Bebek bezi döküntüleri yaşam tarzı ve ev ilaçları

Genellikle, bir bebek bezi döküntüsü evde bu uygulamalarla başarıyla tedavi edilebilir

Bebek bezi bölgesini temiz ve kuru tutmak. Bebeğinizin bezini temiz ve kuru tutmanın en iyi yolu, bezleri ıslandıktan veya kirledikten hemen sonra değiştirmenizdir. Döküntü daha iyi oluncaya kadar bu, bebek bezi değiştirmek için gece kalkarken gelebileceği anlamına gelebilir.

Cildi hafifçe temizledikten ve kuruttuktan sonra, bir krem, macun veya merhem uygulayın. Çinko oksit ve petrol jöle gibi bazı ürünler, cildi nemden korumak için iyi çalışır. Bir sonraki bebek bezi değişikliğinde bu koruyucu tabakayı tamamen fırçalamaya çalışmayın; cilde daha fazla zarar verebilir. Çıkartmak isterseniz pamuklu bir top üzerinde madeni yağ kullanmayı deneyin.

Merhem, macun, krem ​​veya losyon uygulama. Çeşitli bebek bezi döküntüleri ilaçları reçetesiz olarak mevcuttur. Özel öneriler için doktorunuzla veya eczacınıza danışın. Bazı popüler tezgahüstü ürünleri arasında A + D, Balmex, Desitin, Üçlü Yapıştır ve Mantar enfeksiyonları için Lotrimin bulunur.

Çinko oksit birçok bebek bezi döküntü ürününde aktif madde. Genellikle bebeğinizin cildi rahatlatmak ve korumak için döküntülere gün boyunca uygulanırlar. Fazla sürmüyor – ince bir örtü yapacak. Ürün gerekirse antifungal veya steroid gibi ilaçlı kremlerin üzerine uygulanabilir. Üstüne petrol jöle de uygulayarak bezin kremaya yapışmasını önlemiş olursunuz.

Merhemler, macunlar veya kremler losyonlardan daha az rahatsız edici olabilir. Ancak merhemler ve macunlar cilt üzerinde bir bariyer oluşturur ve havayı almasına izin vermez. Kremler deride kurur ve havanın içeri girmesine izin verir. Çocuğunuzun döküntüsü için hangi ürünün daha iyi olacağı hakkında doktorunuzla konuşun.

Genel bir kural olarak, bebekler için tasarlanmış ürünlerle sopa yapın. Pişirme soda, borik asit, kafur, fenol, benzokain, difenhidramin veya salisilatlar içeren nesnelerden kaçının. Bu maddeler bebekler için toksik olabilir.