Ben bir osteopatik doktoru (do) Çocuğumu alabilir?

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Çocuğunuz için yeni bir doktor arıyoruz. Birisi yerine “MD” nin “DO” eğer sakıncası var mıdır?

Gökyüzü açık mavi, ama senin ayak bileği artrit ağrısı ile ışıl ışıl başlar. Bir fırtına başgösteren olabilir mi? Sen kemiklerinde hissediyorum, ama sadece bir kocakarı masalı? Ya da eklem ağrısı aslında hava değişiklikleri tahmin edebilirsiniz; İster inanın ister inanmayın, sizin havanız tahmini, vücudunuzun barometrik basınç değişikliklerinin etkileri sayesinde bazı geçerliliğe sahip olabilir; insanlar Robert Newlin Jamison, PhD, psikiyatri bölümlerinde profesör göre, Hava artan ağrı suçlama için yaygın bir …

Dos olsun eğitim MDs ile ortak bir yeri vardır. tıp fakültesi 4 yıl sonra, osteopatik doktorlar daha sonra uzmanlık seçtikleri alanda ihtisasını yapmak – Bu durumda, pediatri ve aile uygulamada.

Çocuğunuzun randevu muhtemelen bir MD ziyareti gibi bir çok olacak gibi görünüyor.

Çocuğunuzun DO sadece herhangi bir hastalık değil tüm vücut odaklanarak ekstra zaman harcamak olabilir. Onlar da teşhis edilmesine yardımcı ve birçok farklı sorunları tedavi etmek için diğer tıbbi uygulamalarla birlikte osteopatik manipülatif tedavi (OMT) olarak adlandırılan teknikler sistemini kullanabilir. Dos sağlıklı kalmak için hastalık ve yollar önlenmesi vurgu bir sürü koymak muhtemeldir.

rutin fizik, ilk ziyaret kapsamında, ayak bilekleri kafasında kemikleri, bir çocuğun eklem kontrol etmek için ellerini kullanabilir, ya da teşhis etmenize yardımcı veya belirli bir şikayeti tedavi etmek onun pratikte OMT kullanan bir DO. Doktor germek ya da çok, kaslar üzerinde basın olabilir.

Bazı Dos astım, earaches ve kolik tedavisinde yardımcı olmak için OMT kullanın. Şimdiye kadar, iyi çalışmalar sadece az sayıda çocuklarda OMT kullanımı baktım. Sonuçlar karışmış durumda.

Tüm Dos kendi tıbbi uygulamada OMT kullanın. o Çocuğunuzun sağlık bakımının bir parçası olarak istediğiniz bir şey Yani, önceden sormak.

KAYNAKLAR

Kemik Derneği: “Kemik Hastalıkları Manipülatif Tedavi.”

HealthyChildren: “? Kemik Hastalıkları Tıp Pediatrik Doktor (DO) nedir”

Indiana University Bloomington: “Doktorlar İki Tip:. Allopathic ve Osteopathic”

KidsHealth: “? Kemik Hastalıkları Tıp (DO) bir doktor nedir”

Çocuklar için Kemik Hastalıkları Merkezi: “Osteopati tanımlanmıştır.”

Posadzki, P. Pediatri, Temmuz 2013.

Minnesota Üniversitesi: “Kemik Hastalıkları Tıp.”