Bina esnekliği – Konu genel bakış

Esneklik Eğer stresli durumlarda sonra geri sıçrama yardımcı olan bir “içsel gücü” dir. Eğer esnek olduğunuzda, hastalık da dahil olmak üzere aksiliklere veya zor değişikliklerden, daha çabuk iyileşebilir.

esnek olmak, kolay zor ya da stresli durumlarla ya da zor zamanlarda, öfkeli üzgün, ya da endişeli hissediyorum olmaz başa bulmak anlamına gelmez. Ama bu o kadar bunalmış hissediyorum olmayacak anlamına gelmez. Sen pes daha az olasıdır ve sağlıklı bir şekilde stresli durumlarla başa çıkmak için daha olasıdır.

esneklik Bölüm sizce nasıl. Zihniniz vücudunuzun üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi olabilir. Bu zihin-beden bağlantısı denir.

Örneğin, endişe ve stres gibi olumsuz duygular, gergin kasları ve ağrı, baş ağrısı, ve mide sorunlarına neden olabilir. Ama hayat üzerinde olumlu bir görünüme sahip size daha az umutlu olan birisi daha iyi sap ağrı veya stres yardımcı olabilir.

esnek olan insanlar genellikle yaşam üzerinde olumlu bir bakış var için çalışıyoruz. Hayatın ve dikkatli öz-değerlendirme üzerinde bakış açısı kademeli, küçük değişiklikler alabilir. Kendi başınıza bu değişimi başlatmak mümkün olabilir. Bir danışman ya da terapist da size yardımcı olabilir.

Başlamak için bazı ipuçları

şeyleri değiştirmek olduğunu kabul; yerine bir tehdit daha bir meydan okuma olarak değişiklik bak; Incelemek nasıl ve neden şeyleri değiştirmek yaptığınız şekilde hissediyorum; İşlerin bekliyoruz. Sen ne değiştiremezsiniz, ama sen bu konuda nasıl hissettiğini değiştirebilir.

Sizce şeklini değiştirme

Eğer hareket şeklini değiştirme

daha iyi hissettiren insanlarla birlikte etkileşimi ararlar; Katı ve aileniz ve başkaları ile seven ilişkiler kurmak. Onlara yardım edin, ve onları size yardımcı olalım etmek korkmayın; bir destek ağı geliştirin.