cade: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Alquitran de Enebro, Ardıç Esansiyel Yağı, Ardıç Yaprak, Ardıç Yağı, Cade Kök, Ardıç Ağaç, Ardıç Ahşap Esansiyel Yağı, Ardıç Ahşap Petrol, Feuille de Cade, GenĂvrier Cade, GenĂvrier Oxycèdre, Petrol katranı de Cade, Huile de Cade, Huile Essentielle de Cade, Ju ..; Tüm İsimler Alquitran de Enebro, Ardıç Esansiyel Yağı, Ardıç Leaf, Ardıç Yağı, Cade Stem, Ardıç Wood, Ardıç Ağaç Esansiyel Yağı, Ardıç Ahşap Yağı, Feuille de Cade, GenĂvrier Cade, GenĂvrier Oxycèdre, Petrol katranı de Cade görün Huile de Cade, Huile Essentielle de Cade, Ardıç Tar, Ardıç Katran Yağı, katran ardıcı, Kadeol, Cade yağı, ardıç Tar, Oleum Cadinum, Oleum juniperi Empyreumaticum, Oxycèdre, Pix Cadi, Pix Juniper, Pix Oxycedri, Pyroleum communis yağının yağ , Pyroleum Oxycedri, Wacholderteer; gizle İsimler

Cade bir bitkidir. ahşap yaprak, kök ve yağ ilaç için kullanılır; Cade ishal, peptik ülser (Pd), şeker hastalığı, yüksek tansiyon, bronşit, pnömoni, ve kaşıntı için kullanılır; Cade yağı parazit, saç kaybı, kafa derisi koşullarına ve kanser kaynaklanan kaşıntı, psoriasis, egzema, sebore, deri koşulları için cilde uygulanır. Ayrıca, yara sargıları bir mikrop öldürücü olarak kullanılır; İmalatta, cade yağ cilt krem ​​ve merhem bir madde olduğunu, ve anti-kepek şampuan.

Cade ekstreleri bir test tüpünde bakterileri öldürür. Deney hayvanlarında, cade da ağrıyı dindirmek ve şişlik (iltihabı) azaltmak gibi görünüyor. cade insanlar bu etkileri varsa bilmek için yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; Moût TARAFINDAN ALINAN; Diyabet; İshal; Peptik ülser hastalığı (puding); Yüksek tansiyon; Bronşit; pnömoni; Kaşıntı; Diğer durumlar. SKI UYGULANAN; psöryazi; egzama; parazitlerin neden olduğu deri enfeksiyonları; yaralar; Kafa derisi koşulları; Kepek; Saç kaybı; kanserler; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için cade etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Cade’i alarak güvenli ya da olası yan etkileri ne olabileceğini bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında cade kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Selvi alerji: cade gelen polen selvi alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Şu anda CADE Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

cade uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda cade için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Angioni A, Barra Russo MT, et al. olgun ve olgunlaşmamış meyveler ve yaprakları ve bunların antimikrobiyal aktivitesinden Juniperus uçucu yağların kimyasal bileşimi. J Agric Food Chem 200; 51: 3073-8.

Iacovacci P Afferni Cı Barletta B, et al. Katran ardıcı: Cupressaceae familyasından yeni bir alerjen polen. J Allergy Clin Immunol 199; 101: 755-61.

Karaman I Şahin K, Gulluce M, et al. L. J Ethnopharmacol 200 oxycedrus Juniperus sulu ve metanol ekstraktlarının antimikrobiyal aktivitesi; 85: 231-5.

Moreno L Bello R, Beltran B, et al. Farklı Juniperus oxycedrus L. farmakolojik tarama ayıklar. Pharmacol Toxicol 199; 82: 108-12.

Salido S Altarejos J Nogueras M, et al. Juniperus oxycedrus ssp uçucu yağların kimyasal çalışmaları. badia. J Ethnopharmacol 200; 81: 129-34.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon