Çevrimdışı

Cyclandelate için kullanır

Terapötik Sınıf: Periferik Vazodilatatör

Cyclandelate sadece doktorunuzun reçetesiyle elde edilebilir.

Cyclandelate’i kullanmadan önce

Wyeth-Ayerst, Nisan 1997’de cyclandelate dağıtımını durdurdu

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Cyclandelate için aşağıdakiler düşünülmelidir

Cyclandelate’e veya başka ilaçlara karşı alışılmadık veya alerjik bir reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Siklamelelat üzerine yapılan çalışmalar sadece erişkin hastalarda yapılmıştır ve diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda siklikelelat kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda cyclandelate kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, cyclandelate’in yaşlı insanlarda daha küçük erişkinlere göre farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Siklonelatın Doğru Kullanımı

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı cyclandelate kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Siklodelatom karnınızı rahatsız ederse, yemek, süt veya antasitlerle birlikte alınabilir.

Siklandelat dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler yalnızca siklandelatın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bir miktar cyclandelate’i özlüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Cyclandelate’in çalışması biraz zaman alabilir. İlacın çalışmadığını düşünüyorsanız, kendi başınıza almayı kesme. Bunun yerine, doktorunuza danışın.

Sigara içerseniz, cyclandelate’nin yararlı etkileri azalabilir.

Baş dönmesi, özellikle yatarken veya otururken kalktığınızda veya merdivenleri tırmanırken ortaya çıkabilir. Yavaşça kalkmak yardımcı olabilir. Bu problem devam ederse veya daha da kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Availability Durdurulan Durdurulan

Cyclandelate kullanılırken alınması gereken önlemler

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Raynaud Sendromu amlodipin, Norvasc, diltiazem, nitrogliserin, nifedipin, doksazosin, Cardizem, prazosin, Cardura, felodipin, Cartia XT, Procardia

Gece Bacak Krampları vitamini

 Veya benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için cyclandelate destek grubuna katılın.

Cyclandelate Yan Etkiler

Çevrimdışı