chlamydia önleme

Sen klamidya veya başka cinsel yolla bulaşan enfeksiyon (CYBE) ve enfeksiyon yayılması ile enfekte olma riskini azaltabilir.

bir CYBE önleme o oluştuktan sonra bir enfeksiyonunu tedavi etmek daha kolaydır.

Daha fazla bilgi, daha güvenli Seks.

Prezervatif bir CYBE ile enfekte olma riskini azaltır. herhangi bir cinsel temas başlamadan önce Prezervatif koymak gerekir. Onun kesin olarak ya da o bir CYBE yok kadar yeni bir ortak ile prezervatif kullanın.

Başka bir doğum kontrol yöntemi kullanıyor olsanız bile, bir CYBE yakalanma riskini azaltmak için prezervatif kullanmak isteyebilirsiniz. Kadın prezervatifi olan ortakları yoksa veya bir erkek prezervatif kullanmak olmaz kadınlar için kullanılabilir.

Bir cinsel ilişkiye başlamadan önce CYBE ile ilgili eşinizle konuşun. o bir CYBE için risk altında olup olmadığını öğrenin. bir CYBE ile enfekte edilmesi mümkün olduğunu unutmayın ve bunu bilmiyor. HIV, örneğin, başlangıç ​​enfeksiyonundan sonra en fazla 6 ay süreyle kan bulunabilir olabilir; Dikkatli ol; Bir CYBE semptomları varsa veya bir CYBE tedavisi gören varsa cinsel temastan kaçının; Bir CYBE semptomları olan veya bir CYBE maruz kalmış olabilir olan herkesle cinsel temastan kaçının.