çocuk güvenliği: havuzları ve sıcak küvetleri boğulma önleme – Konu genel bakış

Çoğu çocukluk boğulma yüzme havuzlarında meydana gelir. kamu veya özel havuzlar ziyaret ederken, çocuklarınız yakından denetimli emin olun ve onlar havuz güvenlik kurallarına aşina olduğu.

Havuz sahipleri CPR (kardiyopulmoner resüsitasyon) sertifikalı olmalıdır; Bir çocuk yoksa, havuzun hemen bakın. kaza boğulma her saniye sayar; Bir yetişkin mevcut olmadan çocuğunuzun yüzmek izin vermeyin; Her zaman çocuğunuzun yüzme veya tekne can yeleği giymek var; Küçük çocuklar Belden yukarısı suda yüzme zaman şişme oyuncaklar veya minder kullanılmamalıdır; onlar kullanımda olmadığı zaman havuzdan oyuncaklar çıkarın. Küçük çocuklar onlar için ulaşıldığında düşebilir oyuncak çekti; havuza evden gelen herhangi kapılar kapı beklenmedik açıldığında her zaman sesleri bir alarm ile donatılmış olmalıdır.

Havuz kullanımda değilken için bir güç emniyet kapağını takın. Bu, su içinde bir bariyer gibi davranan bir motorlu bir cihazdır; havuz kurtarma ekipmanı tutun. Bu acil durum numaraları, bir can simidi ve çoban kanca ile taşınabilir bir telefon içerir; kullanımda olmayan toprak üstü havuzları erişilemez olmalıdır. havuza tırmanma bir denetimsiz çocuğu önlemek için güvenli adımlar ve merdivenleri; evin içinde ve yakın alanlarda duyulabilir sualtı havuz alarmları kurun. Havuz kapakları ile birlikte kullanılabilir alarmlar tavsiye edilir; Tüm havuz etrafında çitler ve duvarlar takın. Parmaklıklar kendini kapama ve kendinden kilitlemeli kapıları yüksek en az 4 ft (1,2 m) olmalıdır. Sürgülü küçük bir çocuğun ulaşamayacağı olmalıdır.

DEET etkili bir haşere defedici olup. Bu losyon ve spreyler çeşitli bulundu ve çoğu uyuşturucu mağazalarında satın alınabilir. Orada özellikle çocuklar için, bu kimyasal kullanmadan olumsuz etkileri konusunda bazı endişeler olmuştur ama doğal bitki ürünlerinin hiçbiri güvenilir olması muhtemeldir vardır. Pediatri Akademisi (AAP) DEET yaş iki ay altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır önerir; Picaridin bir bitki türevli bileşik olup, aynı zamanda karşı biraz etkilidir …

Sıcak küvetleri ve kaplıcalar genellikle çocuklar için gözden kaçan boğulan tehlike vardır. Boğulma Kanalizasyona veya jetleri karışık olur saçtan veya vücut parçaları sıkışma gelen, suya kasıtsız düşme neden olabilir.

yasak küçük çocuklar sıcak küvetleri ve spa tutmak düşünün. 5 yaş daha genç çocukların bunları kullanmak için izin vermeden önce doktorunuzla konuşun.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.