Çocukluk bağırsak bozuklukları: ne

Hemen hemen tüm anne-babalar çocuklarının ben iyi hissetmiyorum “diyor duydum. Okula gidemez. “Bu durumda, bunun bir matematik testi veya daha ciddi bir şey kaçırmak için sadece bir bahane olmadığına karar vermek zorunda.

Daha sonra tuvalete, kesintisiz, sprint olduğunuz makarna alfredo, alev ızgara hamburger, ya da creme brulee ama saat her lokma zevk; kusma veya ishal yaptıktan sonra, size gıda zehirlenmesi var endam, restoran veya Barbekü host nazik düşünce olmayabilir; Ama gerçekten mi? Sizin mide gıda intoleransı veya tahriş neden olabilir – senin gastrointestinal sistem ve sadece birlikte alamadım creme brulee; ABD’de, yaklaşık 76 milyon kişi gıda kaynaklı her yıl hasta …

Çocuklarda daha ciddi bağırsak bozuklukları ikisidir

Çölyak hastalığı. Çölyak hastalığı olan çocuklarda gluten, buğday, çavdar, arpa, irmik ve Bulgar bulunan bir protein absorbe edemez. Onları onları yeterince kalsiyum almak D. zor da var yeterli vitamin almak, bu yüzden sık sık kırılgan, zayıf kemikler ya da osteoporoz vardır için çok zor. Çölyak hastalığı ailelerde aşağı geçirilir.

Enflamatuvar bağırsak hastalığı (IBD). Bu büyük çocuklar ve gençler etkilemesi muhtemeldir. İki ana tip genellikle alt bağırsak etkiler Crohn sindirim sisteminin herhangi bir parçasını etkileyebilir hastalığı ve ülseratif kolit, bulunmaktadır.

bağırsak bozuklukları belirtileri değişebilir ama içerebilir

Çocuğunuzun belirtiler bağlı olacaktır

sık sık meydana Belirtileri çocuğunuzun günlük rutin bozabilir. o IBD ve sık mide krampları veya ishal varsa Örneğin, o okul ve sosyal etkinlikler kaçırabilirsiniz.

Zamanla, bir bağırsak bozukluğu olan bir çocuk olabilir

Çocuğunuz bir bağırsak bozukluğu belirtileri varsa, onun doktora görünün. er o teşhis ediyor, er onun semptomları tedavi edilebilir.

bir intestinal bozukluk tedavisi içerebilir