çocukluk beyin sapı glioma tedavisi (pdqто): [] – çocukluk beyin sapı glioma hakkında genel bilgiler

Çocukluk beyin aksı glioması, benign (kanser olmayan) ya da kötü huylu (kanser) hücreler, beyin sapı dokularında oluşturmak üzere bir hastalıktır.

Beyin sapı, omurilik bağlı beyin parçasıdır. Sadece ensesine üstünde, beynin en alt kısmında yer almaktadır. Beyin sapı solunumu kontrol beyin, kalp hızı parçasıdır ve sinirler ve kaslar, görme işitme, yürüme, konuşma ve yeme kullanılır. Çoğu çocukluk beyin sapı gliomlar beyin sapının bir parçası oluşturan pons gliomlar, pons denir.

Beyin tümörleri çocuklarda kanser üçüncü en sık görülen tipidir.

Bu özet primer beyin tümörleri (beyin başlar tümörler) tedavisine atıfta bulunmaktadır. beyne vücudun ve yayılma diğer bölgelerinde başlar kanser hücreleri tarafından oluşturulan tümörlerdir metastatik beyin tümörleri, tedavisi, bu özette ele alınmamıştır.

Beyin tümörleri hem çocuklar ve büyükler oluşabilir; Bununla birlikte, çocukların tedavisi yetişkin tedavi farklı olabilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki PDQ tedavi özetleri bakın

Beyin tümörleri iyi huylu (kanser olmayan) ya da (kanser) malign olabilir.

İyi huylu beyin tümörleri, beyin yakın alanlarda yetişen ve tuşuna basın. Onlar nadiren diğer dokulara yayılır. Kötü huylu beyin tümörleri hızlı büyür ve diğer beyin dokusu içine yayılmış muhtemeldir. Bir tümör içine büyür ya da beynin bir alana bastığında, gerektiği şekilde çalışmasını beynin bir kısmının vermeyebilir. Hem benign ve malign beyin tümörleri belirti ve bulgulara neden ve tedaviye ihtiyaç olabilir.