cordyceps

Cordyceps uzun Çin tıbbı geleneksel tedavi olmuştur. tırtıllar yetişen bir mantar: Bir tuhaf bir kaynaktan geliyor. Bazı insanlar enerjiyi artırmak ve refahını artırmak için denemek için kullanabilirsiniz.

Çin tıbbı, insanlar iyi bir sağlık için bir günlük tedavi olarak cordyceps alır. Ancak, cordyceps sağlık yararları olup olmadığı hakkında çok fazla araştırma yok.

Bazı laboratuvar çalışmaları umut verici edilmiştir. test tüplerinde, Cordyceps bağışıklık hücrelerinin tetikler gözükmektedir. Bu bağışıklık sistemi, bazı virüsler ve kanser mücadeleye yardımcı olabilir. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda, toksik ilaçlar böbrekleri korumak gibi görünüyor. Aynı zamanda kan şekeri düzeylerini düşürebilir. cordyceps bu koşulların herhangi biri için insanların herhangi bir yarar olurdu Ancak, biz henüz bilmiyoruz. Biz daha fazla araştırma gerekiyor.

Çalışmalar cordyceps atletik performansı artırır olduğunu bulamadı.

cordyceps en iyi dozu her koşul için henüz belirlenmedi. takviyeleri kalite ve malzemeler geniş ölçüde değişebilir. Bu zor bir standart doz ayarlamak için yapar.

Bazı çalışmalar günde 3 gram kullanın. tavsiye için sağlık sağlayıcınıza danışın.

Cordyceps besinlerde bulunur değildir.

doğal olsanız bile, sen alıyorsun herhangi takviyeleri hakkında doktorunuza söyleyin. Bu şekilde, doktorunuz ilaçlar ile herhangi bir potansiyel yan etkileri ya da etkileşimler üzerinde kontrol edebilirsiniz.

Takviyeler FDA tarafından düzenlenmiş değildir.

KAYNAKLAR

Fundukian LJ ed, Alternatif Tıp, üçüncü baskı, 2009 Gale Ansiklopedisi.

Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi web sitesi: Otlar Hakkında: “. Cordyceps”

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı web sitesi: “Cordyceps.”

NYU Langone Tıp Merkezi: “Cordyceps.”

Hangi Besin; Sen Eksik?