Dacarbazin (intravenöz yol, enjeksiyon yolu) uygun kullanımı

Dozlama

Dacarbazine bazen bazı diğer ilaçlarla birlikte verilir. İlaç kombinasyonu kullanıyorsanız, her birini uygun zamanda almanız önemlidir. Bu ilaçlardan bazılarını ağız yoluyla alıyorsanız, sağlık uzmanınızdan bunları doğru zamanlarda almayı hatırlamanın bir yolunu planlamanıza yardımcı olmalarını isteyin.

Bu ilaç sıklıkla bulantı, kusma ve iştah kaybına neden olur. Enjeksiyon yanma veya ağrı hissi yaratabilir. Ancak rahatsızlığınız veya rahatsızlığınız olsa bile, ilacı almaya devam etmeniz çok önemlidir. 1 veya 2 gün sonra mide rahatsızlığınızı azaltmanız gerekir. Bu etkileri azaltmanın yolları için sağlık uzmanınıza danışın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.