Dekstroamphetamin ve amfetamin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla veya daha azını kullanmayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Çok fazla alırsanız, ilaç alışkanlık haline gelebilir (zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olabilir).

Bu ilaç bir ilaç rehberi ile birlikte verilmelidir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuzla konuşun.

Birkaç hafta boyunca kullandıktan sonra bu ilacın düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız dozu arttırmayın ve doktorunuza danışın.

Sabaha ve öğleden sonra normal tableti al. Tabletleri akşamları alırsanız, geceleri uykuya dalmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Uzun süreli salım kapsülünü kullanıyorsanız

Depolama

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.