Deoksikolik asit deri altı

Terapötik Sınıf: Dermatolojik Ajan

Deoksikolik asit sadece doktorunuz tarafından doğrudan gözlem altında verilir.

Deoksikolik asit için kullanılır

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Deoksikolik asit için aşağıdakiler düşünülmelidir

Deoksikolik aside veya başka ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Deoksikolik asit çocuklarda kullanım için endike değildir. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriatrik popülasyonda yaşın deoksikolik asidin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamış olsa da bugüne kadar herhangi bir geriatrik özel sorun bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda yaşa bağlı böbrek, karaciğer veya kalp sorunları olması muhtemel; bu, deoksikolik asit alan hastalar için dozda bir uyarı ve uyarı yapılmasını gerektirebilir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Deoksikolik asit kullanmadan önce

Diğer tıbbi problemlerin varlığı deoksikolik asit kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Hemşire veya başka eğitimli sağlık uzmanı deoksikolik asit verecektir. Deoksikolik asit, çenenizin altındaki yağa enjekte edilir.

Deoksikolik asit, hasta bilgi broşürüyle birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Deoksikolik asit kullanırken doktorunuz ilerlemenizi yakından kontrol edecektir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine olanak tanır.

Deoksikolik asit çenede sinir yaralanmasına neden olabilir. Yüzünüzde düzensiz bir gülümseme veya kas güçsüzlüğü varsa hemen doktorunuza danışın.

Antiplatelet bir ilaç (örneğin, aspirin) veya kan tiner (örn., Varfarin) kullanıyorsanız doktorunuza bildirin. Bu ilaçlar, tedavi alanında kanama veya morarma riskini artırabilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Submental doluluk derecesi deoxycholic acid, Kybella

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için deoksikolik asit destek grubuna katılın.

Deoksikolik Asidin Uygun Kullanımı

Önlemler Deoksikolik asit kullanılırken

Deoxycholic acid Yan Etkiler

Deoksikolik asit