Depo-kolobin

Depo-Kolobin için kullanır

Terapötik Sınıf: Besleyici Ajan

Farmakolojik Sınıf: Vitamin B (sınıf)

Bu ilaç sadece doktorunuz tarafından doğrudan denetime tabi tutulur veya verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Normal günlük B12 vitamini gereksinimleri yaşa göre değişir.

Geriatrik hastalarda yaşın siyanokobalamin enjeksiyonunun etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Depo-Kolobin kullanmadan önce

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, siyanokobalamin içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Depo-Cobolin’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bir hemşire veya başka bir eğitimli sağlık profesyoneli size bu ilacı verecektir. Bu ilaç bir kas içine atış olarak verilir.

Bu ilacı, pernisiyöz aneminin yol açtığı B12 vitamini eksikliğini tedavi etmek için kullanıyorsanız, bu ilacı ömrünüzün geri kalanında kullanmanız gerekecektir.

Vejeteryan diyetleriniz varsa doktorunuza bildirin.

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun sizin veya çocuğunuzun ilerleyişini kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine izin verecektir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan ve diğer laboratuvar testleri gerekli olabilir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

Siyanokobalamin’in Doğru Kullanımı

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Vitamin B12 Eksikliği siyanokobalamin, Vitamin B12, B-12, hidroksokobalamin, Nascobal

Pernicious Anemi siyanokobalamin, Vitamin B12, B-12, Nascobal

B12 Besin Eksikliği siyanokobalamin, Vitamin B12, B-12, Nascobal, Eligen B12

Schilling Testi siyanokobalamin, Vitamin B12, B-12, hidroksokobalamin, Nascobal

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Depo-Cobolin destek grubuna katılın.

Depo-Kolobin Kullanırken Alınacak Önlemler

Depo-Kolobin Yan Etkileri

Depo-Koobolin (siyanokobalamin)