Desonat (desonid) kullanır, dozaj, yan etkiler

Desonate nedir?

Desonat jel, 3 aylık ve daha büyük yaştaki hastalarda hafif ila orta dereceli atopik dermatit tedavisinde kullanılır. Arzu edilen sonuçları elde etmek için tedavi minimum süre devam etmelidir.

Desonat ile tedavi, ardışık 4 haftayı aşmamalıdır.

Desonate’i aynen etikete yöneltildiği gibi kullanın veya doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi kullanın. Desonate’i daha büyük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Topik steroid tıbbı cilt boyunca absorbe edilebilir, bu da vücuda steroid yan etkilere neden olabilir.

Önemli bilgi

Doktorunuz tarafından belirtilmediği sürece, tedavi edilen cilt bölgelerini bir bandaj veya başka bir örtüyle örtmeyin. Bir bebeğin bebek bezi alanını tedavi ediyorsanız, plastik pantolon veya sıkı oturan çocuk bezleri kullanmayın. Desonat ile tedavi edilen cildi kapatmak, cildinizin emdiği ilaç miktarını artırabilir ve bu da istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Doktorunuzun talimatlarını izleyin. Desonate’i çocuğa doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın. Çocuklar, ciltte topikal bir steroidin büyük miktarlarını emme olasılığı daha yüksektir. Çocuklarda steroid emilimi, istenmeyen yan etkilere neden olabilir veya uzun süreli kullanımda büyümede bir gecikmeye neden olabilir. Desonate’i uzun bir tedavi süresince kullanırken çocuğunuz normal bir oranda büyümediğini düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun.

Bu ilacı kullandıktan 2 hafta sonra durumunuz düzelmiyorsa veya bakteri, mantar veya viral cilt enfeksiyonu belirtileri gelişirse doktorunuza danışın.

Desonide alerjisi varsa Desonate kullanmamalısınız.

Desonate’in sizin için güvenli olduğundan emin olmak için,

Bu ilacı almadan önce

Her türlü cilt enfeksiyonu.

Ayrıca şeker hastalığınız varsa doktorunuza da söyleyin. Steroid ilaçlar kanınızdaki veya idrardaki glikoz (şeker) seviyelerini artırabilmektedir. Diyabet ilaçlarınızın dozunu ayarlamanız gerekebilir.

Hükümetin gebelik kategorisi C. Desonate’in doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz veya bu ilacı kullanırken hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Ayrıca bkz: Gebelik ve emzirme uyarıları (daha ayrıntılı olarak)

Desonid topikalin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız doktorunuza bildirin.

Desonat jel genellikle günde 2 veya 3 kez uygulanır. Reçetenizin etiketindeki tüm talimatları izleyin. Bu ilacı daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın.

Ağız yoluyla almayın. Desonat jel sadece deride kullanılır.

Ellerindeki cildi tedavi etmek için ilacı kullanmadığınız sürece, Desonate’i kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Etkilenen bölgeye az miktarda uygulayın ve hafifçe cildinize sürtün. Desonat jelini geniş bir cilt alanına uygulamayın.

Doktorunuz size söylemediği sürece, tedavi edilen cilt bölgesini örtmeyin.

En çok yararı elde etmek için düzenli olarak Desonate kullanın. İlaç kullanmadan önce reçetenizi tekrar doldurun.

Tedavinin 2 hafta sonra cildinizin durumu iyileşmezse veya Desonate kullanırken kötüleşirse doktorunuzu arayın.

Bu ilacı uzun vadede kullanıyorsanız, doktorunuzun ofisinde sık sık tıbbi testlere ihtiyacınız olabilir.

Nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın.

Hatırladığınız sürece cevapsız dozu uygulayın. Bir sonraki dozu neredeyse buluyorsa cevapsız dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ilave ilaç kullanmayın.

Herhangi birisi yanlışlıkla ilaçları yutarsa, 222-1222 numaralı telefondan Acil Tıbbi Yardım hattını arayın.

Desonate’in aşırı dozunun hayatı tehdit eden semptomlar üretmesi beklenmemektedir. Bununla birlikte, yüksek steroid dozların uzun süre kullanılması cilt inceltmesi, kolay morarma, vücut yağının şekli veya yerindeki (özellikle de yüz, boyun, sırt ve beldeki) değişiklikler, sivilce veya yüz kıllarının artması, Menstrüel sorunlar, iktidarsızlık veya cinsel ilgi kaybı.

Bu ilacı gözlerinize sokmaktan kaçının. Temas gerçekleşirse, su ile durulayın. Desonate jelini kırılmış veya enfekte ciltlerde kullanmayın. Ayrıca açık yaralarda bu ilacı kullanmaktan kaçının.

Desonate’i nasıl kullanmalıyım?

Desonate’i doktorunuz tarafından kontrol edilmemiş herhangi bir durumu tedavi etmek için kullanmayın.

Desonate’e alerjik reaksiyon belirtileri varsa, acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Solunum zorluğu; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Topik steroid tıbbı cilt boyunca absorbe edilebilir, bu da vücuda steroid yan etkilere neden olabilir. Desonate’i kullanmayı bırakın ve varsa doktorunuzu arayın.

Bulanık görme veya ışıkların çevresinde halaların görülmesi

Düzensiz kalp atışları

Uyku sorunları (uykusuzluk)

Kilo alma, yüzünüzde şişlik; veya

Yorgun his.

Desonate’i kullanmayı bırakın ve varsa derhal doktorunuzu arayın.

Ilacın uygulandığı şiddetli cilt kızarıklığı; veya

Cilt enfeksiyonu belirtileri (şişme, kızarıklık, ılıklık, sızma).

Ortak Desonat yan etkileri şunları içerebilir:

Tedavi edilen cildi sıkıştırma veya yakma

Bir doz özledimse ne olacak?

Cilt kaşıntısı veya tahriş

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Kuru, pullu veya soyma derisi

Akne, deri döküntüleri

Desonate kullanırken kaçınmalı mıyım?

deri çatlağı

İşlenmiş cildin hafifletilmiş rengi; veya

Folikülit (kızarıklık veya saç folliküllerinin etrafında kabuklanma).

Desonat yan etkileri

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Sözlü olarak veya enjekte ettiğiniz diğer ilaçların topikal olarak Desonate’e uygulanması üzerinde etkili olacağı muhtemel değildir. Ancak birçok ilaç birbirleriyle etkileşime girebilir. Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere kullandığınız her ilaç hakkında sağlık uzmanınıza bilgi verin.

8.01.2014-11-25, 10:51:04 AM.

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim Hükümette uyuşturucu tarihi

Atopik Dermatit prednizonu, flutikazon topikal, triamsinolon topikal, deksametazon, metilprednizolon, hidrokortizon topik

Egzama prednizonu, flutikazon topikal, triamsinolon topikal, deksametazon, hidrokortizon topikal, doksepin topikal

Dermatit flutikazon topikal, triamsinolon, hidrokortizon topikal, prednizolon, doksepin topik

Sedef hastalığı Humira, metotreksat, Remikat, siklosporin, Stelara, infliximab

Desonate’i etkileyen başka ilaçlar nelerdir?

Desonat (desonid topikal)