Diatrizoate enjeksiyonu

Diyatrizoat için kullanır

Diatrizoat sadece bir doktorun direkt denetimi altında veya bir doktorun gözetiminde kullanılmalıdır.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Diatrizoat için aşağıdakiler düşünülmelidir

Diyatrizoat kullanmadan önce

Diatrizoate veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediyatrik popülasyondaki diatrizoat meglümin enjeksiyonunun yaşla ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriyatrik hastalarda yaşın diatrizoat meglümin enjeksiyonunun etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Diatrizoate aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birine sahipseniz, sağlık uzmanınızın bilmesinin özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Diatrizoat’ı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Diatrizoat’ı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Diyatizozun Doğru Kullanımı

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı diatrizoat kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bir doktor veya başka bir eğitimli sağlık uzmanı bir hastanede diatrizoate verecektir. Diatrizoat kateter yardımıyla verilir.

Doktorunuz testten önceki gece müshil ilacı verebilir ve prosedürden bir gün önce düşük kalıntılı bir diyet önerebilir.

Diatrizoate aldığınızda doktorunuz ilerlemenizi yakında kontrol edecektir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine olanak tanır.

Diatrizoat kullanırken şiddetli reaksiyonlar meydana gelebilir. Diyatizoat aldıktan sonra nöbet geçirmeniz, solumamız veya göğüste sızdırmazlığınız varsa doktorunuza bildirin.

Herhangi bir tıbbî test yapmadan önce, sorumlu doktora diyatizotomi yaptığınızı söyleyin. Bazı testlerin sonuçları (örneğin tiroid testi, idrar testi) diatrizoattan etkilenebilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Tanı ve Araştırma Glukagon, manitol, arginin, L-arginin, Lexiscan, GlucaGen, Tirojen, Aplisol, Tubersol, inulin, regadenoson, Gastrografin, Lipiodol Ultra-Fluid, diatrizoat, Lipiodol, gadobutrol, Provokolin, Metopiron, tüberkülin saflaştırılmış protein türevi, Kardiyolit , Amyvid, indosiyanin yeşili, metakolin, Hicon, sodyum iyodür-1-131

Diatrizoat Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Diatrizoat Yan Etkiler

Diatrizoat