Diazepam (rektal yol) uygun kullanımı

Dozlama

Depolama

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak uygulayın. Daha fazla uygulamayın, daha sık uygulanmayın ve doktorunuzdan emreden daha uzun süre uygulamayın. Rektal tıbbı asla ağıza almayın.

Bu ilaç günlük kullanım için değildir. İlacınızı kullandıktan sonra, tekrar kullanmadan önce en az 5 gün beklemek en iyisidir. Doktorunuz size söylemediği sürece bu ilacı ayda 5 defadan fazla kullanmayın.

Nöbet geçirirken bu ilacın verilmesi gerekecek. Bir aile üyesi veya başka bir bakıcı size ilaç vermeye başlar, çünkü muhtemelen bunu kendinize vereceksiniz.

Bu ilacı idare eden bakıcılar için

Bu ilaç önceden doldurulmuş bir plastik aplikatörle birlikte gelir. Yerleştirmeden önce önceden doldurulmuş aplikatörün kapağını çıkarın. Aplikatörü takmak daha kolay hale getirmek için ilaçla birlikte verilen yağlayıcı jel kullanın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

İhtiyacınız olmayan ilaçları tuvalete atarak yok edin.