Diclegis: kullanımlar, dozaj, yan etki ve uyarılar

Diclegis nedir?

Piridoksin bir B vitamininin (B6) bir şeklidir.

Diclegis, bazen sabah bulgusu adı verilen, gebelikte bulantı ve kusmayı tedavi etmek için kullanılır.

Diclegis, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Önemli bilgi

Son 14 gün içinde bir MAO inhibitörü kullandıysanız Diclegis’i kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi oluşabilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi enjeksiyonu, fenelzin, rasagilin, selegilin, tranilsipromin ve diğerleri bulunur.

Son 14 gün içinde bir MAO inhibitörü kullandıysanız Diclegis’i kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi oluşabilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi enjeksiyonu, fenelzin, rasagilin, selegilin, tranilsipromin ve diğerleri bulunur.

Doksisilamin veya piridoksin veya Benadryl veya Dramamine gibi diğer antihistaminikler alerjisi varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

Bu ilacın sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, varsa, doktorunuza bildirin.

Bu ilacı almadan önce

Astım veya diğer solunum bozuklukları

Glokom, gözün içindeki basınç artışı

Sindirim sisteminizdeki tıkanıklık (mide veya bağırsaklar)

Mide ülseri; veya

Mesane tıkanıklığı veya diğer idrar yapma sorunları.

Devlet gebelik kategorisi A. Diclegis’in doğmamış bir bebeğe zarar vermesi beklenmemektedir.

Ayrıca bkz: Gebelik ve emzirme uyarıları (daha ayrıntılı olarak)

Doksilamin ve piridoksin anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Bu ilacı kullanırken emzirmemelisiniz.

Bu ilaçları tıbbi tavsiye almadan 18 yaşın altındaki herhangi birine vermeyin.

Diclegis’i tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde alın. Reçetenizin etiketindeki tüm talimatları izleyin. Doktorunuz zaman zaman en iyi sonucu elde ettiğinizden emin olmak için dozunuzu değiştirebilir. Bu ilacı daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayınız.

Gecikmeli salınan tableti ezmeyin, çiğneyin veya kırmayın. Hepsini yutun.

Diclegis genellikle yatmadan boş bir karnında, bir yemekten en az 2 saat sonra alınır.

Belirtileriniz düzelmezse, sabahları 1 tablet, öğleden sonra 1 tablet ve yatmadan önce 2 tablet almanız gerekebilir. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Diclegis kullanırken belirtileriniz daha da kötüleşirse doktorunuzu arayın. Şiddetli veya devam eden kusma, kurutulmasına ve ciddi tıbbi problemlere neden olmasına neden olabilir.

Mide bulantısı / Kusma için normal erişkin doz

Hamilelik esnasında; Yatmadan önce oral olarak 2 tablet; Maksimum doz: günde 4 tablet; Yorumlar: Günlük olarak alın ve gerektiği gibi değil

Hatırladığınız anda kaçırdığınız dozu alın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zaman, atlanan dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ek ilaç kullanmayın.

Diclegis’i nasıl alayım?

Aşırı doz belirtileri, ağız kuruluğu, aşırı uyuşukluk veya baş dönmesi, karışıklık, huzursuzluk hissi, dilate pupiller, hızlı kalp atışları, nöbet (konvülsiyonlar) veya açıklanamayan kas ağrısı veya ateş ve koyu renkli idrar ile zayıflık içerebilir.

Diclegis, düşüncelerinizi veya tepkileri azaltabilir. Bu ilacın sizi nasıl etkileyeceğini bilene kadar araç kullanmayın.

Alkol kullanmaktan kaçının. Diclegis’in neden olduğu uyuşukluğun artmasına neden olabilir.

Tezgahın üzerinde bulunan birçok ilaç Diclegis’in neden olduğu uyuşukluğunu artırabilir. Öksürük, soğuk allerji, ağrı veya uyku ilacı kullanmadan önce bir doktora veya bir eczacınıza danışın. Şiddetli uykulu olma, düşmeye veya diğer kazalara neden olabilir.

Hamileyken doktorunuzun tavsiyesi olmadan herhangi bir ilaç almayın.

Diclegis’e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa şu acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Ortak Diclegis yan etkileri şunları içerebilir:

Uyuşukluk

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Uyuşturucu kullanan diğer ilaçlarla bu ilacı kullanmanız, bu etkiyi kötüleştirebilir. Depresyon, akıl hastalığı veya nöbetleri tedavi etmek için kullandığınız herhangi bir ilaçla Diclegis’i almadan önce doktorunuza danışın.

Diğer ilaçlar reçeteli ve tezahhandaki ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere doxylamine ve pyridoxine ile etkileşime girebilir. Her sağlık uzmanınıza, şimdi kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları bildirin.

1.01.2013-10-23, 9:28:08 AM.

Diclegis doz bilgileri

Bir doz özledimse ne olacak?

Gebelik Kategorisi Bir Çalışmalar risksiz

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Onay Tarihi Takvim Hükümette uyuşturucu tarihi

Hamileliğin doksisilamin / piridoksin’in bulantı / kusma

Bulantı / Kusma Prometazin, Lorazepam, Hidroksizin, Ativan, Ondansetron, Zofran, Mekilsin, Benadril, Difenhidramin, Metoklopramid, Vistaril, Phenergan

Diclegis’i alırken nelere dikkat etmeliyim?

Diclegis yan etkileri

Diclegis’i etkileyen başka ilaçlar nelerdir?

Diclegis (doksilamin / piridoksin)