Digoksin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Kalbinizi düzgün şekilde çalışması için, bu ilacı tam da hissettiğiniz gibi yönlendirin. Doktorunuzdan emreden daha fazla almayın ve herhangi bir doz kaçırmayın. Her gün aynı saatte ilaç alın. Bu ilaç, kanda sabit bir miktar olduğunda iyi çalışır.

Bu ilacı aldığınızda, ihtiyacınız olan miktarı tam olarak elde etmeniz çok önemlidir. Digoksin dozu, farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuz size uygun digoxin dozu belirleyecektir. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin.

Ambalajla birlikte verilen işaretli damlalık veya oral şırınga kullanarak oral çözümü doğru bir şekilde ölçün. Çay kaşığı ve yemek pişirmek ve yemek yemek için kullanılan kaşık kullanmayın. Kesin miktarları ölçmezler.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bu ilacı bir doz özlediyseniz ve bunu 12 saat içinde hatırlarsanız, hatırladığınızda en kısa sürede bunu yapın. Ancak, daha sonra hatırlamıyorsanız, kaçırdığınız dozu atlayın ve düzenli doz programınıza dönün. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya üst üste iki veya daha fazla gün için dozları kaçırırsanız, doktorunuza danışın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.