diyabet kombinasyon terapi

diyabet Eğilimler

Bir süre diyabet yaşadım ve doktorunuz size planına başka ilaç eklemeniz gerekir diyorsa, muhtemelen neden merak ediyorsanız.

Bazen, diyabetle yaşayan bir tam zamanlı bir iş gibi görünebilir – Doğru diyabet bakımı için yapmanız gereken her şeyi ile tutmaya çalışıyorum; Diyabet iyi yönetmek için çok zaman alıcı bir hastalıktır, “Karmeen Kulkarni, MS, RD, CDE ve Diyabet Derneği, sağlık ve eğitim eski başkanı diyor.” Ilaç, gıda, fiziksel aktivite – Eklemek bu bütün resmi genel yaşam ve oldukça zorlu olmak biter.

çoğu insan gibi, muhtemelen metformin alarak başladı. Bu sizin karaciğer yapar kan şekeri miktarını frenlemek yardımcı olur.

kombinasyon tedavisi, hala metformin artı ilaç başka bir türü alabilir. Yoksa ilaçlar farklı bir karışımı alabilir.

Herkes farklıdır. hiç kimse boyut-uyan tüm yaklaşım var. Doktorunuz gerekenler ele alacağız.

O eskiden olduğu gibi bazı nedenlerden dolayı, uzun zaman ilaç işe yaramazsa olabilir. Ya da belki bir ilaç yan etkileri yaşadım. Eğer kan şekeri evcilleştirmek için birden fazla yaklaşım kullanarak yarar çünkü başka ilaç eklemek için karar olabilir.

Bazı ilaçlar daha fazla insülin yapmak pankreas ister. Diğerleri düşük kan şekeri yardımcı vücudunuzda, GLP-1 olarak adlandırılan bir doğal kimyasal tutmaya yardımcı olur. kas ve yağ glikoz daha iyi faydalanmak yardımcı ya da bir yemekten sonra kan şekeri büyük sivri önlemek ya da kolesterol seviyesini yardımcı ilaçlar da vardır. Ve bazı haplar iki ilaçlar bulunur, bu yüzden onları ayrı ayrı almak zorunda değilsiniz.

pek çok seçenek olduğundan, diyabet ile bir başkası farklı bir kombinasyon üzerinde olabilir.

Herkes farklıdır. Size en uygun açılan bulmak için biraz deneme yanılma sürebilir.

senin kombinasyon tedavisinin yolda olduğundan emin olmak için, kan şekeri düzeylerini izlemek için doktorunuz ile çalışır. Eğer varsa herhangi bir soru veya sorunlar hakkında söyle.

ilaç diyabet bakımının bir parçası olduğunu unutmayın. Eğer kan şekeri ve tüm vücut sağlığını yönetmenize yardımcı olmak için gıda ve fiziksel aktivite odaklanmaya devam etmelidir.

Doktorunuz veya diyabet eğitimcisi yeni reçete gibi bunu ve olası yan etkileri alacağım ne sıklıkta olarak diyabet bakımı rutin, nasıl sığacak söyleyebilirim.

İhtiyacınız ne kadar, onu almak veya onu almak nasıl ne sıklıkta gibi – – Hiç ilaç hakkında sorularınız varsa doktorunuz, eczacı veya diğer sağlık kuruluşu isteyin. Onlar size ihtiyacınız olan cevap almak emin olacak.

KAYNAKLAR

Haber bülteni, FDA.

AACE / ACE Glisemik Kontrol Algoritması, Endokrinoloji Uygulama, Eylül / Ekim 2009.

Diyabet Derneği.

Daniel Einhorn, MD, tıbbi direktörü, Scripps Whittier Diyabet Enstitüsü, La Jolla, CA

Eleftheria Maratos-Flier, MD, tıp profesörü, Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Boston.

Pratley, Klinik Uygulama R. Dergisi Nisan 2011.

Diyabet Derneği: “Benim Seçenekler nelerdir.?” “Diyabet Hapları Help Me” Can ve