Diyabetik dostu yemek için yemek pişirme ipuçları

diyabet Eğilimler

Kim diyabet hala lezzetli, ev yapımı yiyecek kadar kırbaç anlamına gelir diyor? Eğer yemek planlama temellerini biliyorsanız, hemen hemen her reçete çalışması yapabilir.

2011 yılının Haziran ayında, ABD Tarım Bakanlığı, yeni bir plaka simgesi ile gıda piramidi yerini aldı.

Katı yağlar genellikle tamamen kaçınmalısınız sınırlamak gerektiğini doymuş yağ, ya da trans yağ içerir.

Bir reçete tereyağı, domuz yağı veya hidrojene kısalma gibi katı yağ için ararsa, trans-yağ içermeyen margarinler, formalar, ya da bunun yerine kısaltılması deneyin. Ürün pişirme veya pişirme için çalışacak olup olmadığını görmek için etiketini kontrol edin.

Birçok sıvı yağlar – gibi kanola, mısır, zeytin ve üzüm çekirdeği gibi yağlar – orta miktarda kullanıldığında sağlıklı olabilir. Bazı yağlar tat etkileyebilir güçlü tatlar var. Yani hangi yemek tarifleri ile en iyi çalıştığı yağlar bulmak için denemeler.

pişirme ve pişirme kullanılan birçok süt ürünleri yağ yüksektir. Sen tat ödün vermeden yağ içeriği düşürebilirsiniz.

Bunun yerine tam yağlı süt veya yarım ve yarısı, 1% dökün ya da süt, yoğunlaştırılmış yağsız süt, yağsız veya yarım ve yarısı yağsız. Yerine ekşi krema, düşük yağlı veya yağsız sade yoğurt, ayran, hatta düşük yağlı süzme peynir deneyin (bunu düzeltmek yapmak için ilk önce karıştırmak gerekebilir.)

krem veya tam yağlı süt için çağıran bir sos yapmak için, mısır nişastası kullanın ve yağsız süt.

Birçok yemekler için, tarifi ne diyor daha% 33 daha az yağ% 25 kullanabilirsiniz. Başka bir ipucu: Yedek elma veya pişmiş mallar yağ kısmı veya tamamı için püresi muz.

Eğer çikolata veya çikolata için çağıran bir tedavi kadar kırbaçlanan eğer ya, kakao tozu deneyin veya mini çikolata kullanmak ve bunların daha az kullanın.

bir çorba ya da güveç kadar pişirme, bu ocakta iken yüzeyinde yüzen yağ sıyırır. Ya da, buzdolabında pot yerleştirin. şişman üstünde sertleştikten sonra, bu sıyırır kolaydır.