Doksisiklin (subgingival yol) önlemleri

Bu ilacı alırken diş hekiminizin ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. Herhangi bir diş randevusu kaçırmayın.

Hamileliğiniz sırasında (özellikle gebeliğinizin son yarısı boyunca) bu ilacı kullanmak doğmamış bebeğinize zarar verebilir. Hamilelikten kaçınmak için etkili bir doğum kontrol yöntemini kullanın. İlacı kullanırken hamile kaldıysanız, derhal doktorunuza bildirin.

Tedavi alanlarında ağrı, şişme veya başka problemleriniz varsa mümkün olan en kısa sürede diş hekiminize danışın.

Östrojen içeren oral kontraseptifler (doğum kontrol hapları) doxycycline periodontal sistemi kullanırken bunları alırsanız düzgün çalışmayabilir. Hamileliğinizi önlemek için, doxycycline periodontal sistemi yerinde iken, doğum kontrolünün başka bir formunu (örn. Prezervatif, diyafram veya kontraseptif köpükler veya jöle) kullanın. Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın.

Doksisiklini periodontal sistem aldıktan sonraki 7 gün boyunca diş ipi kullanmayın veya tedavi edilen dişleri fırçalamayın. Fırçalama veya diş ipi sistemi gevşetebilir veya düşmesine neden olabilir.

Doksisiklinal gibi tetrasiklinler cildinizin normalden daha güneş ışığına karşı daha duyarlı olmasına neden olabilir. Kısa süre güneş ışığına maruz kalma, ciltte kızarıklık, kaşınma, kızarıklık veya ciltteki diğer renk değişikliklerine veya şiddetli güneş yanığına neden olabilir. Doksisiklin periodontal sistemden 7 gün sonra

Doz cyclisin periodontal sistemin 7 günlük tedavisinden sonra 2 hafta ila birkaç ay veya daha uzun süre güneş ışığına veya güneş lambalarına duyarlı olabilirsiniz. Ciddi bir reaksiyonunuz varsa, diş hekiminize veya doktorunuza danışın.