E-z-sürahisi

E-Z-Jug için kullanır

Terapötik Sınıf: Teşhis Ajanı, Radyolojik Kontrast Medya

Baryum sülfat ağız yoluyla alınır veya lavman yoluyla rektum olarak verilir. Ağızdan alındığında özofagus, mide ve / veya ince bağırsak röntgen filmlerini opak hale getirir, böylece “fotoğraflanmış” olur. Lavman tarafından verilirse, kalın bağırsak ve / veya ince bağırsak röntgen filmleri ile görülebilir ve fotoğraflanabilir.

Baryum sülfat dozu, farklı hastalar için farklı olacaktır ve test türüne bağlıdır. Süspansiyonun ve tabletin gücü, içerdikleri baryum miktarına göre belirlenir. Farklı testler, hastanın yaşına, gerekli kontrasta ve kullanılan x-ray cihazına bağlı olarak farklı kuvvet ve miktarda süspansiyon (bazıları tablet formunu gerektirebilir) gerektirir.

Baryum sülfat sadece bir doktorun direkt denetimi altında veya bir doktorun gözetiminde kullanılmalıdır.

Tanı testi kullanmaya karar verirken, testin tüm riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Ayrıca, başka şeyler test sonuçlarını etkileyebilir. Bu test için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında bulunan çocuklarda baryum sülfat kullanımını karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu maddenin çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

E-Z-Jug Kullanmadan Önce

Bu kontrast ajan yaşlı insanlarda kullanılmış ve genç yetişkinlerden farklı yan etkilere veya sorunlara neden olduğu gösterilmemiştir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu tanı testinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, baryum sülfat içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. E-Z-Jug için özel olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Testten sonra bol miktarda sıvı içtiğinizden emin olun. Aksi takdirde, baryum sülfat ciddi kabızlığa neden olabilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Baryum sülfatın doğru kullanılması

Bilgisayarlı Tomografi baryum sülfat, Visipak, iyodiksanol, iyopromid, Tagitol V, Volumen, Esobar, Readi-Cat, SilQ Vanilya, DaTscan, Ultravist, Entröaz, Anatrast, HD 200 Plus, HD 85, iyoflupan I 123

E-Z-Jug Kullanırken Alınacak Önlemler

E-Z-Jug Yan Etkileri

Baryum sülfat