Elvitegravir (oral yol) önlemleri

Bu tıbbın düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için doktorunuzun düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan testleri gerekebilir.

Bu ilacın cobicistat (Tybost®) veya kobisistat içeren diğer ilaçlarla (örn. Stribild®) birlikte kullanmayın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçlar ve bitkisel ilaçlar (örneğin St. John’s wort) veya vitamin takviyeleri dahildir.

HIV ilaçlarını kullanmaya başladığınızda bağışıklık sistemi güçlenebilir. Siz veya çocuğunuz sağlığında herhangi bir değişiklik fark ederseniz derhal doktorunuza bildirin. Bazen bağışıklık sistemi pnömoni, herpes veya tüberküloz gibi vücudunuzda gizlenmiş olan enfeksiyonlarla savaşmaya başlar. Otoimmün bozukluklar (örneğin, Graves hastalığı, polimiyozit ve Guillain-Barré sendromu) oluşabilir.

Bu ilaç, HIV enfeksiyonunun cinsel temas yoluyla veya kontamine kan yoluyla başkalarına bulaşma riskini azaltmaz. Eşinizin HIV de olsa güvenli cinsel ilişkiyi anladığınızdan ve uyguladığınızdan emin olun. İğneleri kimseyle paylaşmaktan kaçının.