Kalsiyum D-glukarat: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Calcio D-Glucarato, Kalsiyum glukarat, Kalsiyum-D glukarat, Kalsiyum-D-glukarat, D-glukarat (GA), D-glucaro-1,4-lakton (1,4 GL), glukarat de Kalsiyum.

Kalsiyum D-glukarat bir kimyasaldır. Bu glukarik asit olarak adlandırılan bir doğal olarak meydana gelen kimyasal benzer. Glukarik asit vücudumuzun yanı sıra portakal, elma, brüksel lahanası, brokoli ve lahana gibi meyve ve sebzelerde bulunur. Kalsiyum D-glukarat insanlar tıp kullanmak takviyeleri yapmak için kalsiyum ile glukarik asit birleştirerek yapılır; Kalsiyum D-glukarat, göğüs, prostat ve kolon kanseri, önlenmesi ve vücuttan kanseri -causing maddeler, toksinler, ve steroid hormonları çıkarılması için kullanılır.

Kalsiyum D-glukarat östrojen düzeyleri daha düşük olabilir ve bu hormon bağımlı kanserlerin bazı kişilerin tedavisinde yararlı olduğu düşünülmektedir. insanlarda kansere önlemek için kalsiyum, D-glukarat kullanımını destekleyecek yeterli kanıt yoktur.

Yetersiz Kanıt fo; meme, prostat ve kolon kanseri önlemede; kanserojen, toksinler ve steroid hormonları kaldırarak vücudu toksinlerden arındırıyor; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için kalsiyum, D-glukarat etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Kalsiyum, D-glukarat güvenli veya potansiyel yan etkileri ne olabileceğini bilmek yeterli bilgi yok değildir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Yeterince hamilelik ve emzirme sırasında kalsiyum, D-glukarat kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Vücut ondan kurtulmak için kalsiyum, D-glukarat ayırır. Alkol vücut kalsiyum, D-glukarat kurtulur ne kadar hızlı artabilir. vücut kalsiyum, D-glukarat kurtulur ne kadar hızlı artırarak, alkol kalsiyum, D-glukarat etkinliğini azaltabilir.

vücut onlardan kurtulmak için bazı ilaçlar yıkar; Karaciğer bu ilaçları yıkmak yardımcı olur. Kalsiyum D-glukarat bazı ilaçlar karaciğer tarafından bozuldu ne kadar hızlı artabilir. Bu ilaçların etkinliğini azaltabilir Karaciğer tarafından değiştirilen ilaçlar ile birlikte kalsiyum-D glukarat alarak; Karaciğer tarafından değiştirilen bu ilaçlardan bazıları, (Camptosar) irinotekan parasetamol (Tylenol, diğerleri), atorvastatin (Lipitor), diazepam (Valium), digoksin, entakapon (Comtan), östrojen, lamotrijin (Lamictal), lorazepam (Ativan) dahil lovastatin (Mevacor), meprobamat, morfin, oksazepam (Serax), ve diğerleri.

Kanamisin bir antibiyotiktir. Vücut ondan kurtulmak için kanamisin ayırır. Kalsiyum D-glukarat vücut kanamisin kurtulur ne kadar hızlı artabilir. kanamisin ile birlikte kalsiyum-D-glukarat alarak kanamisin etkinliğini azaltabilir.

Kalsiyum, D-glukarat uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda, kalsiyum, D-glukarat için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Curley RW Jr, Humphries KA Koolemans-Beynan A, ve ark. D-glukarat analoglarının aktivitesi: kültürlenmiş insan meme tümör hücrelerinde retinoid sinerjistik antiproliferatif etkileri, özellikle D-glukarat yapısı ihtiyaç duyduğu görülmüştür. Life Sci 199; 54: 1299-303.

Dwivedi Cı Heck WJ, Downie’nin AA, ve ark. B-glukuronidaz aktivitesi ve bazı sebze ve meyve glukarat içeriği kalsiyum glukarat etkisi. Biochem Med Metab Bio 199; 43: 83-92.

Furuno K, Matsubara S, Ando K, kanamisin tarafından uyarılan böbrek hasarına karşı D-glukarat Suzuki S. Önleyici etkisi. J Antibiot (Tokyo) 197; 29: 950-3.

Heerdt A.Ş., Genç CW, Borgen PI. Meme kanserinde kimyasal yoldan önleyici bir madde olarak kalsiyum glukarat. ISr J Med Sci 199; 31: 101-5.

Kampf D, Kökler ben Hildenbrandt AG. böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda D-glukarat İdrar atılımı, ilaç metabolize enzim aktivitesinin bir göstergesi. Eur J Clin Pharmacol 198; 18: 255-61.

Mezey E. alkolizm D-glukarat asit idrarla atılımını arttırıldı. Res Commun Chem Pathol Pharmacol 197; 15: 735-42.

Pantuck EJ, Pantuck CB, Anderson KE ve diğerleri. ilaç konjugasyon üzerindeki brüksel lahanası etkisi ve lahana. Clin Pharmacol Ther 198; 35: 161-9.

Walaszek Z, Hanausek-Walaszek M, Minton JP, Webb TE. 7,12-dimetilbenz (a) antrasen neden olan göğüs tümör oluşum anti-promter olarak Diyet glukarat. Karsinogenez 198; 7: 1463-6.

Walaszek Z Szemraj J Narog M, et al. Metabolizma, alımı ve D-glukarik asit tuzu atılımı ve kanserin önlenmesinde potansiyel kullanım. Kanser Önceki 199 Algılama; 21: 178-90.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon