Kanser: mide bulantısı kontrol ve kemoterapinin kusma

tüm yan etkileri o bir; Kemoterapi, bulantı ve kusma en üzücü ikisidir. Ancak pek çok durumda, mide bulantısı ve kusmanın kontrol ve hatta önlenebilir.

En iyi wa; bulantı ve kusmayı kontrol etmek için size yıldızı daha önce tedavi başlayacak; kemoterapi. Tedavi planı hakkında doktorunuzla konuşun. ou bulun; Alacağınız kanser ilacı ihtimali varsa sizi hasta için. Sana soruyorum; Bulantı ve kusmayı önlemek için hangi ilaçlar doktor. abou konuşun; senin endişeleri, ne kadar küçük. daha size tedavi, inci hakkında bilmek; devamını kontrol hissedeceksiniz ve daha kolay bunun zekâ hakkında konuşmak olacaktır; senin doktor ve hemşireler.

Bulantı ilaçları genellikle alınır; sürece kemoterapi sürer gibi düzenli günlük program. Bazen b olabilir; Bulantı ilacı istedi “gerektiği yalnızca.” Sen daha tha verilebilir; Bulantı ilaç bir tür. bulantınızı rahatlatmak için İlaçlar ondansetron (Zofran) bir içerme; lorazepam (Ativan).

Bulantı uyuşturucu (IV), ya da çekim gibi damar yoluyla, yutmak hapları olarak verilebilir. Bazı ilaçlar bir mevcuttur; fitiller, ağzınızda eritmek kapsüller gibi, ya da kaset bir yama olarak; Cildinize.

senin Bulantı ilaçlar için doktorunuzun talimatlarına takip etmek ve geri onlar ar ne kadar iyi rapor emin olun; çalışma.

Eğer kemoterapi sonrası bulantı ve kusma varsa ben; bulantı ilaçları alarak nispet, derhal doktorunuza söyleyiniz. Bir ayırıcı; Bulantı ilaç cevap olabilir. Ya da kemoterapi ilaç b gerekebilir; değiştirildi.

Esrar, kendi doğal formunda veya iki; sentetik uyuşturucu, bulantı kolaylaştırmak için gösterilen ve kusma b neden olmuştur; kemoterapi. o antinause birçoğu daha iyi çalıştı rağmen; Geçmişte mevcut ilaçlar, tasarımlarıyla yanı sıra çalışmak için görünmüyor; Mevcut ilaçlar bugün. Ve esrar CAUS olabilir; ağız kuruluğu, düşük kan basıncı ve baş dönmesi de dahil olmak üzere istenmeyen yan etkileri; Özellikle yaşlı insanlar ya da daha önce kullanmadığınız kişilerde. Als; tıbbi kullanım için marihuana yasallığı hala insanda bir sorudur; ülkeler.

Bazı doktorlar hala marijuan sentetik formu kullanın; bulantı ve kusma tedavisi için. Böyle dronabinol ve nabılon olarak bu ilaçlar, wel olarak çalışmak için görünmüyor; Diğer ilaçların mevcut olduğu, ancak CERTAI yardımcı olabilir; insanlar.

uyuşturucu bulantı tedavisi için ana yol olmasına rağmen; kusma, iyi çalışması için gösterilmiştir diğer tedaviler vardır. 1 Onlar yardım içerir; contro için zihin ve beden kullanılacağını öğretmek nitelikli terapist; mide bulantısı ve kusma. Bu teknikler beklenti bulantı durdurmaya yardım; kusma. Onlar, senin dikkatleri, sizi rahatlatıcı yo yardım ederek işe; kontrol hissediyorum ve daha az çaresiz hissediyorum yapmak. Bu muamele; dahil

Bazı Studie; Tha gösterilmiştir var; akupunktur bulantı için etkili bir tedavidir; Kemoterapinin neden olduğu kusma. 2 Doktorunuz qualifie sevk edebilir; akupunkturcu.

Ayrıca tr olabilir; akupunktur. P6 noktası üzerinde sabit basınç kullanımı; önlemek veya bulantı azaltmak için. P6 noktası inci olduğunu; orta parmağınızla doğrultusunda kolunuzun iç tarafında. Bu size yakın; bilek, bileğinizin ve dirsek arasındaki mesafenin altıda biri. Sen o tuşuna basabilirsiniz; Bir başparmak veya parmak ile kol ya da deniz-Gruplar olarak bilekliği (giyen deneyin, yani basın her kolunda P6 noktası üzerinde plastik bir disk.

İyi beslenmek bulantı ve kusma, bu tedavi etmek için bir tek yol olarak görünebilir; bu çok önemli. Bir kanser hastasının olarak, besleyici gıdalar yo yardım gerekiyor; daha iyi hissetmek, kilo tutmak, gücünüzü ve enerji tutmak ve u tutmak; mümkün olduğunca çabuk enfeksiyonla mücadele ve kurtarmak için yeteneği.

İşte kemoterapi sırasında iyi yemek için bazı ipuçları

Ulusal Kanser Enstitüsü (2013). Bulantı ve Kusma PDQ-Sağlık Professional Sürüm. Online: http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/supportivecare/nausea/HealthProfessional.

Ulusal Kanser Enstitüsü (2013). Akupunktur PDQ – Sağlık Profesyonel Sürüm. Online: http://www.cancer.gov/cancertopics/pdq/cam/acupuncture/healthprofessional.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Michael Seth Rabin, MD – Tıbbi Onkoloji

14 Kasım 2014