kardiyak rehabilitasyon-neden yapılır

Kardiyak rehabilitasyon Eğer bir kalp sorunu veya kalp ameliyatı için hastanede kaldıktan sonra kurtarmaya yardımcı olabilir. Rehab Eğer kalp yetmezliği gibi uzun vadeli kalp hastalığı varsa yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Kardiyak rehabilitasyon aynı zamanda kalp hastalığı veya kalp krizi için yüksek risk altındadır eğer ileride kalp problemleri önlemeye yardımcı olabilir.

Kalp krizi; anjiyoplasti; Koroner arter bypass cerrahisi; Koroner arter hastalığı; Böyle göğüs ağrısı ya da rahatsızlık gibi anjina belirtileri; Kalp kapak cerrahisi; Kalp nakli; Periferik arter hastalığı; Kalp yetmezliği; Kalp pili veya implante edilebilir kardiyoverter-defibrilatör (ICD) yerleştirme.

Kalp hastalığı Robin Drummond ailesinin nesiller perili etti. “Ben var; aile öyküsü; o her iki tarafta kalp hastalığı,” 55 yaşındaki Afrikalı-Bir diyor; . Hammond, La mukimi “Ben ölmek ettik amcalar, teyzeler ve dedesi yaşadım; sağa sola, kalp krizi ve kalp hastalığı ve annemin kardeşleri iki fou öldü. Ay arayla biri kilisede bir kalp krizi geçirdi, ve dört ay sonra, bir ha; postane bir kalp krizi; Drummond babası kalp hastalığına yenik zaman …

Eğer bir kalp sorununuz varsa ya da bir prosedürü ya da ameliyat varsa kalp rehabilitasyon yarar olabilir. Bunlar

Kalp rehabilitasyon için uygun aday olabilir yukarıda belirtilen koşulları veya prosedürleri vardı değil tüm insanlar. Sen kalp rehabilitasyon tavsiye dan doktorunuza önlemek diğer tıbbi endişeleriniz olabilir. Ama kalp hastalığı için kalp hastalığı veya risk faktörleri olan hemen hemen herkes bir risk faktörü değerlendirilmesi, etkinlik danışmanlık ve sağlık eğitimi çeşit yararlanacak.