kardiyak rehabilitasyon-sınavlar ve testler

bir kardiyak rehabilitasyon (rehabilitasyon) programına başlamadan önce, tam bir risk değerlendirmesi, kalp sağlığı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz egzersizleri türlerini bulmak için yapılacaktır. Test Doktorunuz size güvenle programda yer alabilir ve ilerlemeyi izlemek için karar vermenize yardımcı olacak öncesi ve kardiyak rehabilitasyon sırasında yapılabilir.

elektrokardiyogram istirahat (EKG veya EKG), kalp atışı ritmini kontrol, elektrik sinyallerini ölçen bir test. sonuçlarını gösterir grafik bir elektrokardiyogram denir. daha kapsamlı testler, bir egzersiz programına başlamadan önce gerekiyorsa bir istirahat EKG bazen gösterecektir; Egzersiz elektrokardiyografi (EKG), kalbin elektriksel aktivitesini kaydeden bir testtir. (Bazen stres veya koşu bandı testi denir) bir egzersiz elektrokardiyogram kalp egzersiz nasıl tepki değerlendirmek için egzersiz sırasında yapılır. Doktorunuz sizin için egzersiz güvenli bir miktar reçete test sonuçlarını kullanabilirsiniz; Ekokardiyogram (eko), kalbin bir görüntü elde etmek tiz ses dalgalarını kullanan bir ultrason testi bir tür. ses dalgaları, bir dönüştürücü olarak adlandırılan bir cihaz yoluyla gönderilir ve kalbin çeşitli yapılar kapalı yansıtılır. Bu test, kalp kanı pompalama ne kadar iyi ve kalp kapakçıkları ne kadar iyi gösterir. Bazen bir efor testi ile birleştirilir; Kardiyak perfüzyon sintigrafisi, bir test dinlenme ve egzersiz sırasında kalp kası ulaşan kan miktarını tahmin etmek. Genellikle açıklanamayan göğüs ağrısı nedenini bulmak için yapılır ya da konumu ve bir kalp krizi sonrasında yaralanan kalp kası miktarı öğrenmek için; her zamanki günlük faaliyetleri hakkında devam ederken kalbin elektriksel aktivitesini izler Ayakta elektrokardiyogram (Holter izleme testi). Birçok kalp problemleri gibi egzersiz, yeme, cinsiyet, duygusal stres, barsak hareketleri, hatta uyku gibi belirli etkinlikler sırasında ortaya çıkar. Sürekli kayıt, bu faaliyetler sırasında oluşabilecek anormal kalp atışları tespit etmek çok daha olasıdır.

Eğer kalp hastalığınız varsa içebilirsiniz? Doktorunuz onaylarsa eğer ılımlı içme, Tamam olmalıdır, ancak kalp sağlığı planının önemli bir parçası olmak için alkol saymak gerekir; Şimdi alkol yoksa, başlamak için hiçbir neden yoktur “Mark Urman, MD, Los Angeles Cedars-Sinai Kalp Enstitüsü’nde kardiyolog diyor; Alkol az miktarda içme bağlayan çalışmalar olmuştur doğrudur – en fazla iki içki göre erkeklerde ve bir içki kadınlar için bir gün boyunca günde – daha iyi kalp sağlığı için …

Diğer test kalp rehabilitasyon sırasında ilerlemeyi izlemek yardımcı olabilir. Ek izleme kan basıncı, kolesterol, kilo ve kan şekeri düzeylerini içerebilir.

Eğer ilk kalp rehabilitasyon programı başladığında yakından takip edilecektir. egzersiz programı iyi kurulduktan sonra ancak, muhtemelen sürekli denetim gerekmez. Doktorunuz özel ihtiyaçları olduğunu belirlerse Ama, o evde bir izleme cihazı takmak isteyebilirsiniz.