Karpal tünel sendromu: nedenleri, belirtileri ve tedavisi.

Elinizde uyuşma, karıncalanma veya güçsüzlük hissi ediyorsanız, karpal tünel sendromu için kontrol etmek için doktorunuza sorarak düşünün.

karpal tünel, genellikle şişme, bir sonucu olarak daralır.

Çoğu zaman, insanlar karpal tünel sendromu getirdiği bilmiyorum. Ama nedeniyle olabilir

Eğer karpal tünel sendromu ve tedavi olsun yoksa, semptomları, uzun bir süre son kötüleşir ve hatta uzağa gitmek ve dönmek yapabilirsiniz. Doktorunuz erken teşhis, o tedavi etmek kolaydır.

Sen karıncalanma, ya da el ve başparmak veya parmağı ve orta parmak avuç içinde uyuşma kaşıntı, yanma hissedebilirsiniz.

Önce parmaklarınızla “uykuya dalmak” ve geceleri uyuşmuş fark edebilirsiniz. Bu genellikle çünkü elinizin ve uyku sırasında rahat bir konumda akşamı olur.

Sabah, uyuşma ile uyanabilir ve ellerde karıncalanma omuz tüm şekilde çalıştırmak olabilir.

karpal tünel sendromu daha şiddetli hale geldikçe elinizde kaslar küçültmek, çünkü daha az kavrama gücüne sahip olabilir. Ağrı ve kas krampları aynı zamanda kötü hale gelecektir.

median sinir çünkü etrafında tahriş veya basınç işlevini kaybetmeye başlar. Bu yol açar

Sen kalıcı kas hasarı ile sonuna kadar ve elinizde işlevini kaybedebilir. Yani, bir doktor görünce ertelendi yok.

yazarak ya da defalarca yapmak bilek herhangi hareketleri gibi tekrarlayan hareketler. Bu ellerin bileğinizin daha düşük eylemlerin özellikle doğrudur; hipotiroidizm, obezite, romatoid artrit ve Diyabet gibi koşullar; Gebelik