kimyasal soyma

bir kimyasal soyma, bir kimyasal çözelti, bir cilde uygulanır; emmek için izin sonraki 1 ile 14 gün içinde, ne kadar derin inci bağlı.; Kimyasal cilt nüfuz, deri soyulmaktadir. Bu prosedür kısmını yok; Kontrollü bir şekilde cildin yeni cilt yerine büyür, böylece. th; kullanılan kimyasallar bazen peeling ya da maddeler yaralama denir.

kimyasal peeling çeşitleri ne kadar derinden kimya göre farklılık; nüfuz ve kimyasal çözelti ne tür kullanılır. affec olabilir şeyler; Bir soyma derinliği soyma maddesi, inci asit konsantrasyonu içerir; uygulanan kat ve inci önce izin süreyi sayısı; asit ile nötralize edilir. Derin peeling de daha dramatik etkilere yol; yüksek risk, artan ağrı ve uzun süre iyileşme. Üç Basi vardır; peeling çeşitleri

Doktorunuz kabuğu ne derinliği ve hangi tip karar vermenize yardımcı olabilir; kimyasal çözelti cilt tipinize, alan dayanarak, en uygun olduğu; Eğer soyulmuş istediğiniz, sen azimlilerdir ne kadar risk istediğiniz sonuçları, ne tür; almak ve diğer konularda etmek. Küçük bir “test nokta” Bir Bette almak için soyulmuş olabilir; Özellikle koyu bir cilde sahip insanlar için sonuçlarının fikir.

İki üç hafta kabuğu önce, sen Begi gerekir; , Günde iki kez temizlenmesi özel nemlendirir uygulayarak cildinizi hazırlamak; ya da krem ​​bir veya iki kez gün ve her gün güneş kremi kullanarak. Bazı durumlarda; günlük kullanım o; tretinoin (Retin-A), topikal ilaç genellikle kullanın; akne tedavisi için, ayrıca tavsiye edilir ve iyileşme hızını olabilir. Bu cilt araba; rejimi kabuğu sonra, daha eşit hız şifa cilt soyma yardımcı olacak, bir; enfeksiyon ve diğer komplikasyonlar, özellikle uneve şansını azaltabilir; deride renk değişiklikleri.

Viral enfeksiyonu önlemek için; (asiklovir, böyle bir) yüz orta ve derin peeling için, tıp kısa bir ders verilebilir. Eğer uçuk vardı, bu özellikle muhtemeldir önce ve soyma alanında olması durumunda; ağız ya da Gözlere yakın.

Sağ soyma önce, cilt temizlenir. (Usuall, bir sıvı veya macun) Kimyasal ardından o, küçük bir fırça, gazlı bez ile cilde uygulanır; pamuk uçlu aplikatörler. Kimyasal birkaç dakika için cilt üzerinde bırakılır; kullanılan kimyasal tipine bağlı olarak değişir. Su ya da alkol th nötralize edilmesi için kullanılabilir; asit ve kimyasal reaksiyon sonunda, o zaman sildi edilir. Bir littl hissedebilir; yanan kimyasal cildinizde iken. Bir el fan serin th yardımcı olabilir; cilt ve herhangi bir rahatsızlık rahatlatmak.

orta soyma yapmak için kullanılan bir tekniktir bu kullanım benzer; yüzeysel bir soyma için, ama kimyasal daha uzun bir süre için o sol olabilir; zaman. Orta peeling inci, çünkü yüzeysel peeling daha acı; kuvvetli kimyasallar ve onlar derinin daha derin tabakalarına bekletin. Sen verilebilir; ağrı kesici ve bir ora; th esnasında ağrı ve anksiyeteyi azaltmak için sedatif; prosedür. Soğuk kompresler ve fanlar bir batma soğutmak için kullanılabilir; Kimyasal neden yanıyor. Prosedür yaklaşık 40 dakika sürer. Orada ben; soyma sonra çok az veya hiç ağrı bitti.

Derin peeling en çok zaman alır ve en acı tip o vardır; kimyasal soyma. fenol kullanılarak derin bir soyma işlemi de mor olduğu; kabukları diğer türleri için daha karmaşık.

bir alan, entir tedavi ediliyor ne kadar büyük bağlı olarak; Prosedür 60 ila 90 dakika sürebilir.

bir kimyasal soyma sonrası iyileşme süresi işemek ne tür bağlıdır; yapılan ve ne kadar derin oldu oldu. peeling, kayak uygun bakım her türlü; soyulma iyileşmesini hızlandırmak için çok önemli sonra, sonuçlar son Longe yardım; Enfeksiyonu önlemek ve su nedeniyle tedavi edilen bölgede renk değişiklikleri önlemek; poz. Bir soyma sonra uygun cilt bakım bakımı kullanılan t çok benzer; Bir kabuğu hazırlanmak ve tipik içerir

Bazı doktorlar da tretinoin krem ​​nightl kullanarak, tavsiye edebilir; genellikle kabuğu sonra 2 ila 3 hafta başlayan.

Yüzeysel peeling requir yok ayakta tedavi bazında yapılır; Daha sonra anestezi ve neden sadece hafif bir rahatsızlık. Çoğu insan retur olabilir; hemen normal faaliyetlerine. Cilt sonra çabuk iyileştirir; yüzeysel soyma. cilt pembe açın ve genellikle sadece minimal peelin olabilir; oluşur. Bunu kaybolur kadar herhangi bir kızarıklık gizlemek için makyaj kullanabilirsiniz.

Orta peeling genellikle ayakta tedavi bazında yapılır, ancak ma; kurtarmak için işten birkaç gün almak gerekir. Bir orta soyma nedenleri; Derinin ikinci derece yanık. Cilt poin için iyileşmek için 5 ila 7 gün sürer; nereye kabuğu neden kızarıklığı gizlemek için makyaj kullanabilirsiniz. Orada ben; az ya da kabuğu sonra hiçbir ağrı, ancak, bazı şişlik olabilir, özellikle i; Göz çevresindeki alan tedavi edilir. Cilt 2 kırmızımsı kahverengi dönecek; gün, huysuz olmak, ve sonra önümüzdeki birkaç gün içinde pul ve soyma.

Derin bir soyma cildin daha derin bir ikinci derece yanık neden olur. Kayak; büyütme derin bir soyma sonra 10 ila 14 gün arasında sürer. cilt kalır; Son derece yukarı bazı insanlar için 2 ay 3 hafta, kırmızı. Çoğu kişi sağa sola kapalı yaklaşık 2 hafta sürer; iş. Derinin tam iyileşme birkaç ay sürebilir.

Kimyasal peeling bazen dermabrazyon veya Lase ile yapılır; Daha dramatik bir genel etkisi için cilt soyma.

(Yüzeysel soyma hariç) bir kimyasal soyma i yapılabilir olmayabilir; var

Bir kimyasal soyma sonuçları inci derinliği kısmen bağlıdır; kabuk. 1

öncesi ve kabuğu, doktor sonra cilt tipi, cilt bakımı; tecrübe ve prosedür de inci etkileyebilir sonra yaşam düzeyi; Sonuçlar. cilt problemleri bazı türleri Kimyasal peeling tha iyi yanıt; diğerleri. inci sonra güneşe maruz kalma miktarını sınırlayan hafif cilde sahip insanlar; Prosedür koyu tenli ve bu wh sahip olanlar daha iyi sonuçlar sahip olma eğilimindedir; Güneşte çok fazla zaman harcamak devam ediyor.

Eğer bir kimyasal soyma için karar önce, Docto konuşmak; bekleyebilirsiniz sonuçlar tür hakkında.

Yaşlanan bir neden cilt rengi ve dokusunda değişiklikler; güneşe maruz kalma bir kimyasal soyma sonra geliştirmeye devam edebilir. Kimyasal peeling ar; bu sorunlar için değil kalıcı bir çözüm.

Genel olarak, soyma derin, sid riski büyüktür; etkileri ve komplikasyonları. 1 Kimyasal peeling resul olabilir; içinde

Nadir durumlarda, fenol kullanılarak derin peeling sever daha neden olabilir; kalp, karaciğer veya kidne içeren prosedürü esnasında komplikasyonlar; başarısızlık.

Kimyasal peeling yara ve üst tabakayı kaldırmak için tasarlanmıştır; cilt. Eğer cilt loo nasıl kendinizi hazırlamak gerekir; hemen kabuğu sonra iyileşme süreci boyunca. Ayrıca t ihtiyaç; tedavi ve untreate arasındaki cilt tonları karıştırmak için kozmetik kullanımı için hazır olun; Böyle yüz ve çene çizgisi arasında olduğu gibi alanlar.

Doktorunuzun size t umut anlayan önemlidir; başarmak ve gerçekçi bekleyebilirsiniz sonuçları anlamak. Havva; gerçekçi beklentileri, birkaç hafta o için sonuçları görmek olmayabilir; bir kimyasal soyma ay sonra.

(Th önce; cilt soyma bittikten) bir kimyasal soyma sonrası erken iyileşme döneminde, güneşe maruz önlemek gerekir. Earl sonra; dönem geçti şifa, her gün ve limi güneş giymek gerekir; mümkün olduğunca güneşe maruz kalma. Yeni deri bir zarar görmeye daha yatkın olduğu; güneş ışığından renk değişikliği.

Kimyasal soyma, dermabrazyon, lazer cilt soyma mos vardır; yaygın doku ve derinin görünümünü iyileştirmek için teknikler kullanılır; bu teknikler farklı yöntemler kullanıyor olsa da, temelde Sam var; üzerindeki etkisi cilt-onlar yok ve allo için cildin üst katmanlarını kaldırmak; Cilt büyütme için.

Hiç kimse teknik diğerlerinden daha mutlaka iyidir. whe; deneyimli bir cerrah tarafından yapılan, lazer cilt soyma biraz mor olabilir; kimyasal peeling veya dermabrazyon daha hassas. Ama techniqu seçimi; Eğer tedavi etmek istediğiniz sitenin, cildinizin tipine ve durumuna, inci dayanmaktadır; doktorun deneyimi, tercihleriniz ve diğer şeyler. Bazı insanlar olabilir ge; tekniklerin bir kombinasyonu kullanılarak iyi sonuçlar.

Bu ameliyat için hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere cerrahi bilgi formu (PDF) tamamlayın.

Tanzi EL, Alster TS (2008). Cilt yenileme: Ablativ; lazerler, kimyasal peeling, dermabrazyon ve. K Wolff ve arkadaşları, eds., Genel Tıp, 7 ed Fitzpatrick Dermatoloji; Vol. 2, s. 2364-2371. New York: McGraw-Hill Tıp.

Anne C. Poinier, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Keith A. Denkler, MD – Plastic Surgery

12 Mart 2014