kızılcık: antioksidan bakımından zengin

Duygu mutfakta batağa saplanmış? Jump-start tart, parlak kızılcık bir avuç yemek. Bu keskin tedavi değil sadece yağ doğal olarak düşük değil, aynı zamanda güçlü besin dolu olduğunu. sadece 44 kalori için – bütün taze çilek Bir fincan potasyum 81 gram, C vitamini (% 20 günlük değer) 12.6 miligram ve beta karoten 34 mikrogram vardır. festival kış meyve mücadele kanser yardımcı ve kolesterol seviyelerini artırabilir antioksidanlar bakımından zengindir. Ayrıca kendi mücadele diş boşlukları yardımcı olabilir. Yakın tarihli bir çalışmada iki kızılcık antioksidanların maruz kaldığında diş çürümesi sorumlu bir lider bakteri zayıfladı bulundu. Taze kızılcık, Aralık yoluyla zirveye Ekim de, birkaç ay boyunca buzdolabında saklanan, bu yüzden şimdi stok olabilir.

Ayrıca antioksidanlar, potasyum ve C vitamini ile dolu kara üzüm, ahududu, yaban mersini ve vardır.

Tatil Melek Kek

8 büyük porsiyon yapar; 1 su bardağı kek FLOU; 1 su bardağı toz suga; 1/2 su bardağı Splenda (şeker yerine, beyaz 12 yumurta, 1 1/2 çay kaşığı vanilya extrac, Tarta 1 1/2 çay kaşığı krem; 1/2 çay kaşığı sal, 1 fincan taze kızılcık o; 1/2 su bardağı kuru cranberrie; 1 yemek kaşığı ince kıyılmış portakal kabuğu rendesi (ya da yerine limon kabuğu rendesi)

375 derece 1. Fırını. Temiz ve kuru bir tüp tava. ile yumurta akı kırbaç, Geniş bir kapta 3. (çırpılmış yumurta akı bir kapta birlikte .; 2. karıştırın un, şeker 1/4 fincan ve Splenda®’ya deflate ve kenara neden olabilir petrol eser miktarlarda orta sert doruklarına formu kadar mikser ile vanilya, tartar krem ​​ve tuz. Yavaş yavaş yumurta akı maksimum ses ulaşmış düşünüyorum. sert zirveleri kırbaç devam ederken yavaş yavaş, kalan 3/4 su bardağı şeker ekleyin katlayın un karışımı, bir seferde üçte biri, kızılcık ve portakal kabuğu rendesi 4. Stir, 5. tavaya melek gıda meyilli dökün ve 40-45 dakika pişirin ya da dokunulduğunda geri pasta yaylar kadar; 6. Denge tava ters aşağı bir şişe üstünde soğurken. Soğuyunca kabın kenarına bir bıçak çalıştırın ve bir servis tabağına üzerine ters dekompresyon önlemek için.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …