klorofilin: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

de sodyum ve Cuivre Chlorophylline, Chlorophylline de Cuivre Sodique, Chlorophylline, Clorofilina Sel Cuprique de la Chlorophylle, sodyum bakır klorofil, sodyum bakır klorofilin.

Klorofilin klorofil yapılmış bir kimyasaldır. İnsanlar ilaç olarak kullanmak; Yaşlı insanlar vücut, dışkı ve idrar kokuları, kontrol ve kabızlık ve gaz (gaz) tedavisi için klorofilin almak; klorofil ile klorofilin karıştırmayın.

klorofilin nasıl çalıştığını bilmek yeterli bilgi mevcut değildir.

Muhtemelen Etkisiz fo; kendi idrarı tutmak ve bir kateter olamaz yaşlı hastalarda idrar kokusu kontrol etmek; Yetersiz Kanıt fo; vücut kokuları azaltmak. klorofilin yaşlılarda vücut kokuları azaltmaya yardımcı olabilir dair bazı kanıtlar vardır; Kabızlık. Bazı araştırmalar klorofilin alarak yaşlı insanlarda kabızlık rahatlatmak olabileceğini düşündürmektedir; dışkı kokuları azaltır. klorofilin yaşlılarda dışkı kokuları azaltmaya yardımcı olabilir dair bazı kanıtlar vardır; Gaz (gaz). Bazı araştırmalar klorofilin alarak yaşlı insanlarda gazı azaltmak olabileceğini düşündürmektedir; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için Klorofilin etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Klorofilin çoğu insan için güvenli gibi görünüyor; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında Klorofilin kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda klorofilin Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

Klorofilin uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Klorofilin için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Amara-Mokrane YA, Lehucher-Michel MP, Balansard G, ve ark. kültürlenmiş insan lenfositleri doksorubisine mikronükleuslar indüksiyonu doğru alfa hederin, Klorofilin ve askorbik asit koruyucu etkileri. Mutagenez 199; 11: 161-7.

Dashwood RH, Breinholt V, Bailey GS. Klorofilin kemoprevantif özellikleri: Aflatoksin B1 Engellenmesi (AFB1) a-DNA AFB1 ve Salmonella mutajenite tayininde iki heterosiklik aminler karşı in vivo ve anti-mutajenik aktiviteye bağlayıcı. Karsinogenez 199; 12: 939-42.

Nahata MC, Slencsak CA, idrarını tutamayan yaşlı hastalarda idrar koku üzerine Klorofilin ve Kamp J. Etkisi. İlaç Intell Clin Pharm 198; 17: 732-4.

Sarkar D Sharma saf klorofil ve farelere diyet takviyesinin ardından Hindistan ıspanak yaprağı ve Klorofilin ham ekstresi eşdeğer miktarda anticlastogenic etkileri Talukder G. klastojenik aktivitesi. Environ Mol Mutajen 199; 28: 121-6.

Wu ZL Chen JK, Ong T, ve ark. Seçilen kanserojen ve kompleks karışımlar karşı Klorofilin aktivitesini Antitransforming. Teratog Carcinog Mutajen 199; 14: 75-81.

Genç RW, geriatrik hastaların bakımında Klorofilin arasında Beregi JS Jr. kullanın. J. Am Geriatr Soc 198; 28: 46-7.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon