Konjuge estrojen sentetik b

Estrojenler endometrial kanser riskini arttırır, anormal vajinal kanamalar izler. Progesteronlu ya da progesteronlu östrojenler kardiyovasküler hastalıkların ya da bunamanın önlenmesinde kullanılmamalıdır. Postmenopozal kadınlarda (50-79 yaş arası) miyokard enfarktüsü, inme, invaziv meme kanseri, pulmoner emboli ve derin ven trombozu riskinde artış olduğu rapor edilmiştir. 65 yaş ve üzerindeki postmenopozal kadınlarda muhtemel bunama geliştirme riski de bildirilmiştir.

Konjuge östrojen sentezi için kullanılır b

Terapötik Sınıf: Endokrin Metabolik Ajan

Farmakolojik Sınıf: Östrojen

Konjuge estrojen sentetik b sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Konjuge östrojenler sentetik b için aşağıdaki hususlar dikkate alınmalıdır

Konjuge östrojen sentetik b’ye veya başka ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Enjuvia® çocuklarda kullanım için endike değildir.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, Yaşlılarda Enjuvia® kullanımını sınırlayan geriatrik özel problemleri göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda, konjuge estrojen sentetik alan hastalarda dikkatli olabilen meme kanseri, demans veya inme olma olasılığı daha yüksektir b.

Konjuge östrojen sentetik kullanmadan önce b

Araştırmalar, bu ilacın süt üretimini veya bileşimini değiştirebileceğini önermektedir. Bu ilacı alternatif olarak kullanmazsanız, bebeği yan etkileri ve yeterli sütü alması için izlemelisiniz.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı konjuge estrojen sentetik kullanımını etkileyebilir b. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Eşlenik östrojen sentetik b’yi tam olarak doktorunuzun yönlendirdiği şekilde kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Konjuge estrojenler sentetik b, hasta bilgi broşürüyle birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Tableti tamamen yutun. Ezmeyin, kırmayın ya da çiğneyin. Konjuge östrojen sentetik b’yi gıdanın olsun veya olmasın alabilirsin.

Konjuge östrojen sentetik doz b, farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece konjuge östrojen sentetik dozlarını içerir b. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Birlikte konjuge östrojen sentetik b dozu özlediyseniz, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Doktorunuzun konjonktür estrojen sentetik b’nin düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için düzenli ziyaretlerdeki ilerlemenizi kontrol etmesi ve istenmeyen etkilere neden olmaması çok önemlidir. Doktorunuz aksini söylemedikçe, istenmeyen etkileri kontrol etmek için pelvik muayene, göğüs muayenesi ve mamogram (göğüs röntgeni) gerekebilir. Tüm randevuları sakladığınızdan emin olun.

Postmenopozal bir kadının hamile kalması muhtemel değildir. Fakat hamile kalırken sentetik östrojen sentetik kullanmanın doğmamış bebeğinize zarar verebileceğini bilmelisiniz. İlacı kullanırken hamile kaldıysanız, derhal doktorunuza bildirin.

Konjuge östrojen sentetik b uzun süre kullanıldığında meme kanseri, endometriyal kanser veya rahim kanseri riskini artırabilir. Bu risk hakkında doktorunuzla konuşun. Hâlâ rahmin (rahminiz) varsa, progestin ilacı da kullanmanız gerekip gerekip gerekmediğini doktorunuza sorun. Anormal bir vajinal kanama varsa derhal doktorunuza danışın.

Konjuge östrojen sentetik b’yi kullanmak, özellikle de 65 yaş ve üzerindeki kadınlarda demans riskini artırabilir.

Konjuge östrojen sentezinin doğru kullanılması b

Konjuge östrojen sentetik b’yi kullanmak, kan pıhtılaşması, inme veya kalp krizi riskini artırabilir. İlacı kullanmayı bıraktıktan sonra bile bu risk devam edebilir. Yüksek tansiyonunuz, kanınızdaki yüksek kolesterol, şeker hastalığınız varsa veya aşırı kilolu veya dumanlı bir sigara iseniz, bu ciddi sorunlarınız için riskiniz daha da büyüktür. Göğüs ağrısı, karışıklık, konuşmada güçlük, çift görme, baş ağrısı, kolları hareket ettirememe, bacaklar veya yüz kasları veya konuşamama gibi konularda hemen doktorunuzla görüşün.

Herhangi bir cerrahi müdahale (diş cerrahisi dahil) veya acil tedavi öncesi konjuge östrojen sentetik b kullandığınızdan sorumlu tıp doktoruna veya diş hekimine söyleyin. Doktorunuz, konjuge östrojen sentetik kullanmaya devam edip etmemeye karar vermelidir b. Konjuge östrojen sentetik b, bazı tıbbi testlerin sonuçlarını da etkileyebilir.

Konjuge östrojen sentetik kullanırken şiddetli baş ağrısı ya da ani görme kaybı ya da görme değişikliği ortaya çıkarsa doktorunuza danışın b. Doktorunuz gözlerinizi bir göz doktoru tarafından kontrol edilmenizi isteyebilir.

Konjuge östrojen sentetik kullanırken greyfurt yiyin veya greyfurt suyu içmeyin b. Greyfurt ve greyfurt suyu, vücutta absorbe edilen konjuge estrojen sentetik b miktarını değiştirebilir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçlar ve bitkisel ilaçlar (örneğin St. John’s wort) veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Uyarılar Konjuge östrojen sentezi kullanırken b

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi X Gebelikte kullanılmaz

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Konjuge estrojen sentetik b Yan Etkiler

Konjuge estrojenler

Atrofik Vajinit östradiol topikal, Premarin, Estrace, Vagifem, Prempro

Anormal Uterin Kanama Mirena, Premarin, Megace, Depo-Provera, megestrol, medroksiprogesteron

Postmenapozal Belirtiler östradiol, Premarin, Estrace, Prempro, Mikrogestin Fe 1/20, Climara

Osteoporoz hidroklorotiyazid, alendronat, Fosamax, östradiol, kalsiyum karbonat, Prolia