koroner arter hastalığı: Farklı doktorların rolleri – konu genel bakış

koroner arter hastalığı (KAH) tanısı sonra, her birkaç ayda birinci basamak hekimi ziyaret etmelisiniz. Doktorunuz durumunuzu izlemenize yardımcı ve planlandığı gibi tedavi oluyor emin olabilirsiniz. Eğer komplikasyonlar ya da (örneğin kalp kateterizasyonu veya açık kalp ameliyatı gibi) özel prosedürler gerekiyorsa, uzmanlar bir dizi tedavi gerekebilir.

CAD ne kadar ciddi ve zaten komplikasyonları olup olmadığını bağlı olarak, hastalığı tedavisinde yardımcı ve tedavi planı yönetmek için sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekip gerekebilir.

Bu tablo CAD ve komplikasyonların tedavisinde tutulabilir sağlık çalışanlarının türleri sıralanıyor.

Sağlık meslek

Onlar kim?

onların rolü nedir?

Ne zaman onları görmek istiyorum?

Bu sağlayıcıların tüm yardıma ihtiyacım yok olsa da, bunların farkında olmak iyidir. Sen tedavinin seyri sırasında bazı noktada onları karşılaşabilirsiniz. Diğer sağlık çalışanlarının yardıma ihtiyacınız varsa, size birincil bakım doktoru ile yakın temas içinde tutmalı. hissediyorum şekilde veya herhangi bir ilaç ile ilgili yan etkiler herhangi bir değişiklik rapor emin olun. KAH ve komplikasyonları ile her kişinin deneyimi farklıdır. Sizin sağlık çalışanları ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde tedavi terzi yardımcı olacaktır.