Kozmetik cerrahi: sizin için uygun mu?

Göğüs implantları veya rinoplasti (burun işi) gibi kozmetik cerrahiye sahip olmak büyük bir karardır. Danışman psikolog Eileen Bradbury, kendiniz isteyip istemediğinize karar vermeden önce kendinize sorması gereken 10 soruyu önermektedir.

Bradbury, görünüş psikolojisi üzerine uzmanlaşmış ve kozmetik cerrahi yapmayı düşünen insanlarla 20 yıldır çalışıyor.

“Kozmetik cerrahi, psikolojik ve sosyal nedenlerden dolayı değil, işlevsel nedenlerle gerçekleştirilmez” diyerek, “Ameliyat istemek için motivasyonu anlamak önemlidir ve bunun ameliyatın başarabileceği bir şey olup olmadığını anlamak gerekir.”

Bradbury, dürüst olmanın çok önemli olduğunu söyledi. “Sen sonuçta yaşamak zorunda olan sensin,” diyor. “Eğer ameliyata düzgün bir şekilde bakmadan acele ederseniz, ameliyat iyi giderse dahi bu yanlış sonuç olabilir.

Ameliyatı düşünürken kendinize sormanız gereken sorular

Görünüşünüzün bozulduğunu düşünüyorsanız, cerrahi tek seçeneğiniz değildir. Değişen Yüzler sadakası, benlik saygısını ve güveni artırmaya yönelik destek ve bilgi sunar

Ailenizdeki herkesin aynı kulakları varsa ve sizinkini değiştirmek için kulak yeniden şekillendirme cerrahınız varsa aynaya bakıp aile bağlarından kopuk hissedeceksiniz.

Bir kapris üzerinde ameliyat olmayın “diyor Bradbury:” Ameliyat ve sonuç hakkında önceden çok şey düşünüyorsanız, bununla başetmek daha kolay olacak.

İnsanlar yaşam problemlerini çözmek için kozmetik cerrahi ya da boşanma döneminde kendileri hakkında kötü hissettiklerinde hayatlarının yıkıcı zamanlarında isteyebilirler. Bradbury, bunların ameliyat için iyi bir neden olmadığını söylüyor.

İnsanlara kendilerine bu soruları sormalarını öneriyor.

Ayrıca kendinize sorun

Zihinsel sağlık sorunları

İlişkileriniz, sosyal durumlarınız veya işiniz hakkında endişeleniyorsanız, ameliyatın her şeyi daha iyi hale getireceğini düşünmeyin.

Bunun yerine, danışmanlığı düşünebilirsiniz. Bir ilişki veya kariyer danışmanıyla konuşmak, bu kaygıların üstesinden gelmenin ve güveninizi kurmanın yollarını bulmanıza yardımcı olabilir. Size en yakın danışmanlık hizmetlerini bulabilirsiniz.

Bradbury, klinik kaygısı ya da klinik depresyon gibi psikiyatrik bir bozukluk için tedavi görüyorsanız kararınızı ertelemelisiniz “diyerek şöyle devam etti:” Bu aşamada savunmasız bir konumdasınız ve bilinçli bir karar vermeyeceksiniz. .

Bütün bu soruları soran sonra ameliyat olmaya karar verirseniz ameliyatın refahınızın yalnızca bir yönü olduğunu unutmayın. “Sanki kişisel bir eğitmen gibi” diyor Bradbury, “İşin çoğunu kendiniz yapmak zorundasınız, refahınız yaşam biçiminizi, beslenmenizi, işinizi ve sosyal yaşamınızı içeriyor.

Bakım Kalitesi Komisyonu (CQC), İngiltere’deki sağlık hizmetlerinin bağımsız düzenleyicisidir. Kozmetik cerrahi yaptırmaya karar verdiyseniz saygın bir sağlayıcı seçme hakkında bilgi sunar.

Enjeksiyonlar gibi ameliyatsız kozmetik işlemler ameliyattan daha az invaziv olmakla birlikte yine de risk taşır. Cerrahi olmayan kozmetik işlemler hakkında daha fazla bilgi.

25/07 /

25/07 /

Kliniklere bakarken veya bir cerrah seçerken öğrenmeniz gereken önemli şeyler ve sorular.

Botoks enjeksiyonları gibi cerrahi dışı prosedürleri öğrenin ve bunları güvenle uygulayabilecek kişiler

Bir kozmetik cerrah seçme

Göğüs implant ameliyatı, İngiltere’de uygulanacak en yaygın kozmetik işlemdir. Neyin içerdiği hakkında daha fazla bilgi edinin

Aktif olabilmek ve genel sağlığınızı iyileştirmek için sağlığınızı ve eğlencenizi eğlenceli ve pratik fikirlerle artırın

Yüzdeki şekil bozuklukları olan insanlar için güven oluşturma ve insanların tepkilerini işleme konularında bilgi ve tavsiye

BDD, bir kişinin görünümleri hakkında endişe etmek için çok fazla vakit geçirmesine ve görünümüne ilişkin çarpık bir görünümüne sahip olmasına neden olan bir kaygı bozukluğudur

Botoks, kabuklar, dolgu maddeleri ve dermabrazyon

Göğüs implantları

Sağlık ve formda olma

Yüz bozulması ile yaşamak

Vücut dismorfik bozukluk