Kronik ağrı sınavlar ve testler

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Doktorunuz size genel sağlığına hakkında sorular sorarak, ayrıntılı tıbbi öykü alacak; Geçtiğimiz hastalıklar, ameliyatlar veya Sakatlıklarından; ve ağrı. O bir ağrı günlüğü tutmak başlamak isteyebilir (PDF dokümanı nedir?).

Fiziksel sınav, doktorunuz, ihale zayıf ya da uyuşmuş alanlar için bakacağız. Doktor aynı zamanda gibi kronik ağrı katkıda sağlık sorunları, kontrol edecektir

Bu testlerden biri veya daha fazla kronik ağrıya neden olabilir sağlık sorunları doktorunuz kural dışarı yardımcı olabilir.

Sinir sistemi problemleri. Böyle yukarı ve bir aşağı salonda yürürken veya bir sandalyeden kalkarken gibi birkaç fiziksel görevleri yapmak istenebilir. Refleksleri ve hafif bir dokunuş hissetmek için yeteneğini kontrol ederek, doktorunuz sinir sorunu için bakabilirsiniz. Doktor ayrıca sayı dizisi tekrarlamak ya da tarihler, yerler ve güncel olaylar hakkında basit sorulara cevap isteyebilir; Ruh sağlığı sorunları. Bir akıl sağlığı değerlendirmesi doktor depresyon, uykusuzluk, ya da stres gibi durumlar katkıda veya kronik ağrı bir sonucu olarak gerçekleşiyor olup olmadığını öğrenmek yardımcı olmak için sorular soruyor içerir. Bu durumlar sıklıkla kronik ağrı ile ortaya çıkar. Ayrıca alkol ve uyuşturucu kullanımınız hakkında istenebilir. tam ve dürüst bu sorulara cevap doktorunuza yardımcı ve size kronik ağrı kaynağını tespit edebilir.

Kan testleri veya diğer laboratuvar testleri: kanınızdaki küçük bir örnek alınır ve daha sonra bir enfeksiyon ya da ağrıya neden olabilir başka durum var olup olmadığını görmek için kontrol edilir; X-ışınları ya da (örneğin BT, MRI veya ultrason gibi) diğer görüntüleme testleri: Bu testler hastalık ve yaralanma bakmak için vücudunuzun iç yapılarının fotoğraf çekmek; Elektromiyogram (EMG) ve sinir ileti çalışmaları ya da diğer sinir testler: Bu testler ölçü kas ve sinir fonksiyonu kronik ağrı, kas veya sinir sorunları ile ilgili olup olmadığını öğrenmek için; Anjiogram veya kan damarlarının diğer çalışmalar: Bu test bir boya enjekte ve vücut içinde kan hareketini izlemek için arterlerin içine küçük bir tüp ekler; Tanı sinir blokları: Bir örnek içine veya sinirin etrafına lokal anestezik enjeksiyonu olduğu sinir ağrıya neden olup olmadığını belirlemek için.