Kronik ağrı tedavisi: ilaçlar, tetik nokta enjeksiyonları ve daha

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Kronik ağrı için tedavi nedenleri kadar çeşitlidir. zihin / beden teknikleri-over-reçeteli ve reçetesiz ilaçlar akupunktur, yaklaşımların bir yeri vardır. kronik ağrı tedavisi için geldiğinde, tek bir teknik komple ağrının üretmek için garanti edilir. Rölyef tedavi seçenekleri bir arada kullanılarak bulunabilir.

Ağrı hafif şekilleri gibi Tylenol (asetaminofen) ya da aspirin, ibuprofen, naproksen ve olarak steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID) olarak reçetesiz ilaçlar ile giderilebilir. Hem asetaminofen ve NSAID kas ağrıları ve sertliği neden olduğu ağrıyı dindirmek ve ek NSAID inflamasyonu (şişlik ve tahriş) azaltır. Topikal ağrı kesiciler gibi ağrılı kas ve artrit ile ilgili ağrı ve iltihaplanmayı azaltmak amacıyla deriye uygulanır kremler, losyonlar veya spreyler olarak da mevcuttur.

over-the-counter ilaçlar rahatlama sağlamak yoksa, doktorunuz, reçete (duloksetin kas-iskelet ağrısı için [Cymbalta] gibi) kas gevşetici, (örneğin diazepam [Valium] gibi) anti-anksiyete ilaçları, antidepresanlar olarak daha güçlü ilaçlar, reçete edebilir bu selekoksib (Celebrex) veya kodein, fentanil [Duragesic, Actiq] 0, oksikodon ve asetominofen (percocet, Roxicet, Tylox) ya da hidrokodon ve asetominofen daha güçlü ağrı kesiciler (bir kısa süreli olarak NSAID (LORCET, Lortab ve Vicodin) . bir ortak sorunu yerinde steroid enjeksiyonu sınırlı sayıda şişme ve iltihaplanmayı azaltabilir.

Temmuz 2015 yılında FDA reçete ve over-the-counter NSAİİ hem kalp krizi ve felç riskini göstermek için onların uyarı etiketleri güçlendirmek istedi. Risk ilaçların daha yüksek dozları ile artar. Buna ek olarak, aynı zamanda kanama mide ülseri geliştirme olasılığı vardır.

Hasta kontrollü analjezi (HKA) ağrı kontrolü başka bir yöntemdir. bilgisayarlı pompa üzerinde bir düğmeye basarak, hastanın ağrı tıp önceden ölçülmüş doz kendini yönetmek mümkün. Pompa (deri altına), deri altından (damar içine), intravenöz olarak enjekte edilecek ilaç sağlar, ya da spinal alana küçük bir tüpe bağlanır. Bu genellikle ağrıyı tedavi etmek için hastaneye kullanılır.

Bazı durumlarda, belirli bir organ ya da vücut bölgesinde ağrıya sebep sinir Grup, ilaç ile bloke edilebilir. Bu sinir uyuşturma maddenin enjeksiyonu sinir bloğu denir. sinir bloklarının birçok türde bulunmasına rağmen, bu tedavi her zaman kullanılamaz. Genellikle bloklar, mümkün değildir çok tehlikeli, ya da sorun için en iyi tedavi değildir. Sen doktor bu tedavi sizin için uygun olup olmadığı konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.