Kronik kadın pelvik ağrı-ilaçlar

Kadın Sağlığı Trendler

Tıp kadın pelvik ağrı tedavi olmaz. Ama ağrıyı kontrol etmek ve daha da kötüye gidiyor veya kronik hale gelen tutmaya yardımcı olabilir. tüm kadınlar için çalışan kimse ilaç yoktur.

Doğum kontrol hapları genellikle adet ağrısı için kullanılır. Onlar da genellikle endometriozis lı ağrı için reçete edilir; Yüksek doz progestin bazen endometriozis ile ilgili ağrı için reçete; Gonadotropin salgılatıcı hormon agonistleri endometriyozis daha kötü hale hormonların üretimini durdurarak endometriozis ağrı rahatlatmak olabilir. Bu tedavi aynı zamanda döngüler halinde geliyor ama endometriozis ve irritabl bağırsak sendromu ile ilgili pelvik ağrı ile ilgili değil pelvik ağrıyı azaltabilir. Ama bu kısa süreli tedavi sürece bunu almak gibi için, sıcak basması ve kemik yoğunluğu kaybı gibi yan etkileri ile, menopoz semptomları getiriyor.

düzenli aralıklarla alınan Reçete nonsteroid anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID), iltihap veya menstruasyon yol açtığı ağrıların giderilmesinde yardımcı olur. tek tip sizin için işe yaramazsa, o zaman doktorunuz başka tavsiye edebilir; Trisiklik antidepresan ilaçlar zaman vücudun diğer bölgelerinde kronik ağrının tedavi edilmesi için kullanılır. Sınırlı araştırmalar, bazı kadınlarda kronik pelvik ağrı hafifletmeye yardımcı olduğunu göstermektedir. ; gabapentin gibi antikonvülsan ilaçlar, bazen, kronik pelvik ağrı tedavisinde kullanılır; Opiat ağrı ilaç sadece şiddetli pelvik ağrı için bir son çare tedavi olarak tavsiye edilir.