Kronik miyeloproliferatif hastalıklar tedavi (PDQ ®): Bu özet tedavi [] değişimleri- (/ 02/2013 08)

PDQ kanser bilgileri düzenli olarak gözden geçirilir ve yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda güncellenir. Bu bölümde yukarıda tarih itibariyle bu özet yapılan son değişiklikleri açıklar.

İnsidans ve Mortalit; 2014 yılında yeni vaka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde akut miyeloid lösemi (AML) ölümleri Tahmini: [1; Yeni olgular: 18860; Ölümler: 10460; Prognoz ve Surviva; AML tedavisinde gelişmeler (akut miyeloid lösemi denilen, akut nonlemfositik lösemi [ANLL]) büyük ölçüde geliştirilmiş tam remisyon (CR) oranlarının neden olmuştur. [1] kısmi remisyon hiç önemli sağkalım sunar çünkü tedavi CR elde etmek için yeterince agresif olmalı …

Eklenen QUINTAS-CARDAMA ve ark. referans 21 olarak.

birincil Miyelofibrozis

Eklenen metin birincil myelofibrozisde olan hastaların yaklaşık% 60’ı bir JAK2 mutasyonu taşıyan belirtmek ve hastaların yaklaşık% 5 ila% 10 trombopoietin reseptör geninin MPL aktive mutasyonları var. Ayrıca JAK2 veya MPL olmayan hastaların neredeyse% 90 JAK2 veya MPL mutasyonları görülür daha yavaş seyirli bir klinik seyri ile ilişkili calreticulin geninin, bir somatik mutasyon taşıyan sözlerine ekledi (Klampfl vd. Ve Nangalia ark gösterdi. referanslar 6 ve 7, sırası ile) olarak hazırlanmıştır.

temel Trombositemi

Eklenen metin birincil myelofibrozisde olan hastaların yaklaşık% 60’ı bir JAK2 mutasyonu taşıyan belirtmek ve hastaların yaklaşık% 5 ila% 10 trombopoietin reseptör geninin MPL aktive mutasyonları var. Ayrıca JAK2 veya MPL olmayan hastaların neredeyse% 90 JAK2 veya MPL mutasyonları görülür daha yavaş seyirli bir klinik seyri ile ilişkili calreticulin geninin, bir somatik mutasyon taşıyan sözlerine ekledi (Klampfl vd. Ve Nangalia ark gösterdi. Kaynaklar, 7 ve 8 olarak adlandırılan).

Eklenen QUINTAS-CARDAMA ve ark. referans 23 olarak.

Bu özet ve editoryal bağımsız PDQ Erişkin Tedavi Yayın Kurulu, tarafından yazılmış ve korunur. özet literatür bağımsız bir inceleme yansıtır ve ya NIH bir politika deyimi temsil etmez. özet politikaları ve PDQ özetleri muhafaza PDQ Yayın Kurulu rolü hakkında daha fazla bilgi Bu PDQ Özet ve PDQ ‘ın Kapsamlı Kanser Veritabanı sayfalarında Hakkında bulunabilir.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler