pelesenk yağı balsam: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Baume de Copahu balsam, Bálsamo de pelesenk yağı, pelesenk yağı, pelesenk yağı Oleoresin, Copaïer, Copaifera langsdorffii, Copaifera officinalis, Copaifera reticulata, Copaiva, Copayer, Cizvit balsam, OlÃorÃsine de Copahu.

Pelesenk yağı balsam Copaifera türe ait ağaçların gövde toplanan bir sap benzeri bir maddedir (oleoresin) ‘dir. Copaiba balsam copaiba yağ yapmak için işlenir. Hem pelesenk yağı balsamı ve pelesenk yağı yağ ilacı yapmak için kullanılır; İnsanlar tedavi bronşit, hemoroid, kabızlık, ishal, ve mesane enfeksiyonları ve diğer üriner sistem enfeksiyonları (İYE) için pelesenk yağı balsam alır. Onlar da bir uyarıcı olarak götürün; gıda ve içeceklerde, copaiba balsam, bir terkip maddesi olarak kullanılır; İmalatta, balsam ve pelesenk yağı yağ sabun, kozmetik ve parfüm kullanılır copabia; farmasötik preparatlar olarak, pelesenk yağı balsamı ve pelesenk yağı yağ hem öksürük ilaçları ve diüretikler kullanılmaktadır.

pelesenk yağı balsam ve pelesenk yağı yağı Kimyasallar mikropları öldürmek yardımcı olabilir. pelesenk yağı balsam diğer kimyasallar, şişme (enflamasyon) azaltmak (bir idrar söktürücü olarak hareket) idrar üretimini artırmak ve (bir balgam söktürücü olarak hareket) göğüs tıkanıklığı gevşetin yardımcı olabilir.

Yetersiz Kanıt fo; Hemoroid; İshal; İdrar yolu enfeksiyonları (İYE); Kabızlık; Bronşit; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için pelesenk yağı balsam etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Pelesenk yağı balsamı normal gıda miktarda çoğu insan için güvenlidir. Bununla birlikte, bir ilaç olarak kullanım için güvenli görülmektedir. Pelesenk yağı balsamı gibi mide ağrıları, kusma, ishal, döküntü, tremor, kasık ağrısı ve uykusuzluk (uykusuzluk) gibi yan etkilere neden olabilir. cilt üzerinde kullanıldığında, kızarıklık, kaşıntı ve iyileşmesinden sonra kahverengi lekeler bırakabilir yanığa neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: gıda olarak yenildiğinde pelesenk yağı balsamı güvenlidir, ancak tipik olarak daha yüksektir tıbbi miktarlarda GÜVENSİZ görünüyor. Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme ise normal gıda miktarları ile sopa.

Pelesenk yağı balsam su hap veya benzeri bir etkiye sahip olabilir “diüretik”. pelesenk yağı balsamı alarak vücut lityum kurtulur ne kadar iyi düşürebilir. Bu vücut içinde ne kadar lityum geliştirmek ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Eğer lityum alıyorsanız bu ürünü kullanmadan önce sağlık kuruluşu ile konuşun. Sizin lityum dozunun değiştirilmesi gerekebilir.

copaiba balsam, uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda pelesenk yağı balsam için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Federal Yönetmelikler Elektronik Kod. Başlık 21. Bölüm 182 – genel olarak güvenli kabul maddeler. http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = DIV5 & view = metin & düğümü = 21: 3.0.1.1.13 & KİMLİK NO = 21 adresinden ulaşılabilir

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon