peptik ülser, kombine ilaç tedavisi

Kombinasyon ilaç tedavisi rejimleri yaygın bir H. pylori enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılan aşağıdaki seçenekler bulunur

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Önerilen ilaç kombinasyonlarının bazıları rahatlık sağlaması için birlikte paketlenir.

Doğru antibiyotik kombinasyonları genellikle birçok peptik ülser nedenidir Helicobacter pylori (H. pylori) bakterileri öldürmek. kombinasyon tedavisi daha iyi çalışır çünkü antibiyotiklere karşı direnç başarısız olasılığı daha düşük olduğu için en az iki antibiyotik kullanılır.

en az iki antibiyotik, bir asit düşürücü ve bazen bir bizmut bileşiği peptik ülser hastalığı ve Helicobacter pylori (H. pylori) ile enfekte olduğu bilinen kişiler için tavsiye edilir içeren kombinasyon ilaç tedavisi.

Doğru kombinasyon ilaç tedavisi kullanıldığı zaman Helikobakter pilori (H. pylori) enfeksiyonları zaman% 85% 70 tedavi edilir. 1

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Reçete tıbbın tüm almak çok önemlidir. Eğer iyi hissetseniz bile ilacınızı almayı kesmeyin. Onu almak hapları bir sürü gibi görünebilir, ancak Helicobacter pylori (H. pylori) tedavisi için en az üç ilaç içeren bir rejim almak da önemlidir. Kombinasyon rejimleri H. pylori bakterisi onları tedavi etmek için kullanılan antibiyotiklere direnç geliştirmek değil etmesini sağlamak için en etkili yoldur.

Tamamen size Metronidazol çekerken (reçetesiz dahil olmak üzere bu Sadece NyQuil olarak gece soğuk algınlığı ilaçları,) alkol kullanımını önlemek. Bu ilaç ile alkol birleştiren şiddetli bulantı ve kusmaya neden olabilir.

Tetrasiklin güneşe cildinizi daha hassas hale getirebilir.

süt ve diğer süt ürünleri, antasitler, veya takviyeleri ve tetrasiklin alarak 2 saat içinde demir içeren vitamin almaktan kaçının.

su dolu bardak bu ilaçları yemek borusu tahriş önlemeye yardımcı olabilir.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamileyseniz veya hamile planlıyorsanız eğer bu ilacı kullanmayın. Eğer bu ilacı kullanmanız gerekiyorsa, sen gebeliği önlemek nasıl hakkında doktorunuzla konuşun.

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

H. tedavi edilmiştir Bazı insanlar enfeksiyon enfeksiyonu tedavi emin olmak için takip test gerekir pylori.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Chey WD, et al. (2007). Helicobacter pylori enfeksiyonu yönetimi Gastroenteroloji kılavuz Koleji. Gastroenterology, 102 Journal of (8): 1808-1825.

Yang YX, et al. (2006). Uzun süreli proton pompa inhibitörü tedavisi ve kalça kırığı riski. JAMA, 296 (24): 2947-2953.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Jerome B. Simon, MD, FRCPC, FACP – Gastroenteroloji

14 Kasım 2014

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Kurdeşen; Kanlı, siyah veya katran gibi dışkı; Şiddetli karın ağrısı veya mide bulantısı; Şiddetli ishal.

Baş ağrısı; bizmut neden koyu renkli dil ve koyu renkli dışkı; Hafif ishal; Ağız yaraları; Vajinal kaşıntı veya akıntı.

Güneş, eğer mümkünse uzak dur; uzun pantolon, uzun kollu gömlek ve şapka, eğer mümkünse giyin; Doktorunuz tavsiye SPF güneş koruyucu kullanın.