santral uyku apnesi: nedenleri, belirtileri, tedavileri ve daha fazlası

Uyku Bozukluğu Eğilimler

Uyku apnesi uykuda iken nefes durdurmak olan bir durumdur. Uyku apnesi olan, nefes uykuya apne olaylar olarak bilinen tekrarlanan duraklar tarafından kesildi ise. Uyku apnesinin türleri şunlardır: diğer iki tip birleştirir uyku apnesi, santral uyku apnesi ve karışık (ya da karmaşık) uyku apnesi, en yaygın formudur obstrüktif uyku apnesi.

S: Arkadaşım ben her nighters çekerek sağlığımı mahvediyor ediyorum diyor, ama hayır büyük dağıtmak olduğunu söylüyorlar. Kim haklı; A: Şaka yapıyorsun, değil mi? İnsanlar uyku ihtiyaçları biraz farklı, ama bir kişinin üç ya da dört mevcut olabilir düşüncesi – ya da hiç – uyku saat gece YANLıŞ’tır. Aslında, sen kimsin üniversite öğrencileri kalabalık konum kronik uykusuz – hangi sağlık sorunları çeşitli araştırma bağlantıları; “Uyku eksikliği, yeni gerçekleri öğrenmek, hatırlamak ve işleme yeteneğini bozar” …

santral uyku apnesi olarak, nefes biçimi nedeniyle beyin fonksiyonları uyku sırasında düzenli olarak bozulur. Bu (obstrüktif uyku apnesi doğrudur hangi nefes alamaz o değil;.. Doğrusu, hiç nefes kalkmayın nefes kaslarınızı söylemez, beyin uyku apnesinin Bu tür genellikle, özellikle, ciddi bir hastalık ile ilişkilidir bir hastalık olan alt beyin sapı – solunumu kontrol -. bebeklerde, merkezi uyku apnesi 20 saniye sürebilir solunum duraklamaları üreten etkilenir.

Genel olarak, uyku apnesi için başlıca risk faktörleridir kilolu olmak ve 40 yaşın üzerinde olmak, erkek cinsiyet vardır. Ancak, herkes uyku apnesinin türlerinden herhangi birine sahip olabilir.

Santral uyku apnesi genellikle diğer koşullar ile ilişkilidir. santral uyku apnesi bir form, ancak, bilinen hiçbir nedeni vardır ve herhangi bir başka hastalığı ile ilişkili değildir. Buna ek olarak, santral uyku apnesi obstrüktif uyku apnesi oluşabilir, ya da tek başına ortaya çıkabilir.

merkezi uyku apnesi ile ilişkili olabilir koşulları şunları içerecektir