Siklosporin (intravenöz yol) tanımlama ve marka isimleri

Siklosporin enjeksiyonu vücudun nakledilen bir organı (örneğin böbrek, karaciğer veya kalp) reddetmesini önlemek için steroid bir ilaç ile birlikte verilir. İmmünsüpresif ajanlar olarak bilinen bir grup ilaça aittir.

Bir hasta bir organ nakli aldığında, vücudun beyaz kan hücreleri nakledilen organın atılmasına (reddetme) çalışır. Siklosporin, beyaz kan hücrelerinin nakledilen organlardan kurtulmaya çalışmasını önlemek için bağışıklık sistemini bastırarak çalışır.

Siklosporin çok güçlü bir tıptür. Yüksek tansiyon, böbrek sorunları veya karaciğer sorunları gibi çok ciddi olabilecek yan etkilere neden olabilir. Vücudun enfeksiyonlarla mücadele kabiliyetini de düşürebilir. Siz ve doktorunuz, bu ilacın yapacağı faydalarla birlikte kullanım riskleri hakkında konuşmalısınız.

Bu ilaç sadece bir doktor tarafından doğrudan gözetim altında verilir.

Çözüm

Bir ilaç, belli bir kullanım için pazarlama için onaylandıktan sonra, diğer tıbbi problemler için de yararlı olduğunu gösterebilir. Özellikle ürün etiketlemesine dahil edilmemesine rağmen, siklosporin aşağıdaki tıbbi durumları olan bazı hastalarda kullanılır

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur