siroz belirtileri, nedenleri, tedavisi, ve daha fazlası

Siroz (ki “suh-ROH-sus”) çok ciddi bir durum olarak yara izi zarar karaciğerdir. Karaciğer sindirim sisteminin bir parçası olan büyük bir organdır. Bu yaşam için hayati önem taşıyan karmaşık işlerin geniş bir yelpazede yapar. Örneğin, karaciğer

Siroz ölümcül olabilir. Ama erken tedavi karaciğer durdurma zarar yardımcı olabilir.

Siroz birçok nedeni olabilir. Ana olanları bazıları

Siroz az yaygın nedenleri arsenik gibi ilaçlar ya da zehirlere karşı uzun süreli maruz kalma ciddi reaksiyonlar bulunmaktadır. Bazı insanlar bariz bir neden olmadan siroz vardır.

kanamayı durdurmaya yardımcı olmak için gıda ve pıhtılaşma faktörlerini sindirmeye yardımcı olmak üzere safra dahil olmak üzere birçok önemli maddeler yapar; Filtreler kandan zehirleri; yıkar (metabolize) alkol ve birçok ilaç; kan şeker, protein ve yağ miktarlarını kontrol; demir dahil Mağazalar önemli vitamin ve mineraller.

Sen sirozun erken aşamalarında belirtiler olmayabilir. daha kötü olur gibi, gibi belirtiler bir dizi neden olabilir

Uzun vadeli, yoğun alkol kullanımı; Kronik hepatit; örneğin otoimmün hepatit veya primer sklerozan kolanjit (PSC) gibi otoimmün hastalıkları; Alkolik steatohepatit (NASH); Engellenen safra yolları. primer biliyer siroz denilen bir hastalık geliştiğinde karaciğer iltihaplanmasına ve bloke dışına safra taşıyan kanallar; Böyle Wilson hastalığı, kistik fibrozis, veya hemokromatozis olarak kalıtsal hastalıklar.

yorgunluk; Küçük kırmızı lekeler ve cilt denilen örümcek anjiyom minik çizgiler; Kolayca morarma; Ağır burun kanamaları; Kilo kaybı; cilt (sarılık) sararma; Kaşıntı; bacaklar (ödem) ve karın (asit) sıvı birikmesi şişme; sindirim sisteminde genişlemiş damarlar kanama; Karışıklık.