soğuğa maruz kalma: – Konu genel yolları vücut ısısı kaybeder

vücut yoluyla ısı kaybeder

Cildinizin çıkan su buharlaşması ıslak (terleme) ise. senin giyim ıslak ise vücut ısısı daha yüksek 99 ° F (37 ° C) olduğu zaman, ayrıca buharlaşma yoluyla ve solunum (nefes) aracılığıyla bazı vücut ısısını kaybeder. yoğun egzersiz sırasında vücut terleme yoluyla ısı% 85 kaybeder; Radyasyon (bir woodstove bırakarak ısıtmak için benzer). vücuttan uzak hareketli ısı Bu normal bir süreçtir genellikle hava sıcaklıklarında daha düşük 68 ° F (20 ° C) oluşur. vücut radyasyon yoluyla ısı% 65 kaybeder; İletim (örneğin soğuk zemin üzerinde uyku ısı kaybı gibi). Isı hava sıcaklıklarında daha düşük 68 ° F (20 ° C) kaybolur. Vücut hava iletimi vasıtasıyla ısıya, yaklaşık% 2 kaybeder. Bununla birlikte, su havadan daha gövdeden daha fazla ısı kaybına yol açar, bu nedenle ısı çok hızlı bir şekilde soğuk su içinde yerleştirildiğinde vücuttan kaybolabilir; Konveksiyon (bir fan önünde oturan ya da rüzgar darbe sahip benzer). Vücut konveksiyon yoluyla% 10 ısısının% 15 kaybeder.

Kaslarınız, bağlar, tendonlar ve güçlü ve travma direnecek kadar esnek ki – Düzenli germe ve güçlendirme egzersizleri ile – burkulma veya suşları önlemenin en iyi yolu iyi bir fiziksel şekli kendinizi tutmaktır. yaralı alandaki kasları rehabilite etmek tasarlanmış egzersizleri için doktorunuza veya fizyoterapist sormak, tekrarlayan yaralanmaları önlemek için; Eğer yeni bir yaralanma sonrası iyileşme sırasında bölgeyi korumak için bir ayraç yararlanabilir. sadece kısa bir ayraç kullanın …

Islak giysiler büyük ölçüde iletim ve buharlaşma yoluyla ısı kaybını artırır.

Soğuk, yağışlı havalarda ısı kaybı hipotermi ve soğuk yaralanma riskini artırır. Isı kaybı iletimi yoluyla ılık sıcaklıklarda oluşabilir. Yüzme ya da serin ya da soğuk suda oturan vücut çok çabuk ısı kaybeder ve hipotermi riskini artırdığı neden olabilir.

Hipotermi (birkaç saat içinde) ya da yavaş yavaş bir kişinin yaşı, genel sağlık ve çevre koşullarına bağlı olarak günler ve haftalar boyunca hızlı bir şekilde oluşabilir.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.