tamamlayıcı ve alternatif tıp (kam) genel bakış

Tamamlayıcı ve alternatif tıp alanında CAM olarak bilinir.

Erinn Buckla ile; Söylenti: Pozitif görünüm olumlu bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olur; Kötü şeyler olur. Ama sadece bir cam yarı dolu bir tutum ile hayatı yaklaşan aslında ortaya daha iyi şeyler neden olabilir mümkündür; Karar: Mutluluk, hem positivit doğar; bir; negativit; , Zaman zaman, iyi bir şey olabilir karamsarlık sağlıklı bir doz çıkıyor. Psychological Association tarafından yayınlanan bir çalışmada kötümserler üçte ikisi daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı olduğunu söylüyor …

Birçok CAM tedavileri yüzyıllardır var olmuştur. Ama onlar gerçekten çalışır?

Bazı CAM teknikleri ağrı ve bulantı gibi sorunlara yardımcı olabilecek göstermek için araştırma vardır. Ama diğer alternatif tedaviler de etkili olup olmadığını belirlemek için yeterli tıbbi kanıt yok.

CAM denemeden önce, bu bakış okuyun. tedaviler aslında daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir öğrenin – ve hangilerinin para değerinde olmayabilir.

Nedir: Bu geleneksel Çin tıbbı tekniği vücudun etrafında çeşitli noktaları uyarmak için ince iğneler kullanır. Her bir nokta belirli durumuna karşılık gelir. Akupunkturun amacı vücuda enerji ve sağlıklı bir dengeyi sağlamaktır.

kanıt: Daha Çalışma akupunktur yararları yapılması gerekiyor. Ancak, kanıt akupunktur kanser kemoterapisi nedeniyle kusmayı rahatlatmak için umut vaat düşündürmektedir. Aynı zamanda, bazı kronik ağrı koşullarını hafifletmek dahil yardımcı olabilir

Nedir Chiropractors ayarlamaları konusunda uzmanım – daha iyi uyum içine vücudu koymak için omurganın manipüle. onların alt sırt, omuz ve boyun ağrısı olduğunda insanlar genellikle chiropractor ziyaret edin. Ama birçok chiropractors ayarlamalar aynı zamanda genel sağlığı iyileştirmek iddia ediyor.

kanıt: Chiropractic tıp bel ağrısı için biraz rahatlama sağlamak gibi görünüyor. Ama diğer sırt ağrısı tedavileri daha iyi olamaz.

Çalışmalar ayrıca tekniği etkili bulduk

Ancak bazı genel tıbbi durumlar için Kayropraktik tıp etkinliği hakkında çok fazla veri yoktur. Örneğin, astım, yüksek tansiyon, adet ağrısı ya da fibromiyalji tedavi edebilir varolduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Enerji terapileri vücudun enerji alanlarını işlemek ve sağlığını iyileştirmek için mıknatıslar ve tedavi dokunuş kullanın.

İşte bazı ortak bir enerji terapileri yuvarlak-up

Nedir: Mıknatıslar bazıları tarafından düşünülen şifa yeteneklerini var. Yüzyıllar önce, insanlar inanıyordu mıknatıslar gut kellik için her şeyi tedavi olabilir. Bugün, bilezik, ayakkabı ve diğer aksesuarlar içinde giyilen ediyoruz.