Teşhis – uterin myomlar

Bir pelvik muayene sırasında, doktorunuz vajinanızın içine iki eldiven taktı. Eşzamanlı olarak karnınıza bastırırken, rahim, yumurtalıklar ve diğer pelvik organları değerlendirebilir.

Pelvik muayene

Pelvik muayene

Uterin miyomlar rutin pelvik muayene sırasında tesadüfen bulunur. Doktorunuz miyom varlığını düşündüren uterus şeklindeki usulsüzlükleri hissedebilir. Miyom belirtileri varsa, doktor bu testleri sipariş edebilir

Histerosonografi sırasında doktorunuz uterusun içi boşluğuna tuzlu su (tuzlu su) enjekte etmek için ince, esnek bir tüp (kateter) kullanır. Doktorunuz bir ultrason probu kullanarak uterusunuzun içindeki görüntüleri alır ve düzensizlikleri kontrol eder.

Diğer görüntüleme testleri

Doktor veya teknisyen, serviksünüzün içine ince bir kateter yerleştirir. Rahminize akan sıvı kontrast madde bırakır. Boya, uterin kavite ve fallop tüplerinizin şeklini izler ve onları röntgen görüntülerinde görünür kılar.

Histerosonografi

Bir histeroskopi sırasında, doktorunuz uterusunuzun iç kısmını görüntülemek için ince, aydınlatılmış bir alet (histeroskop) kullanır.

Histerosonografi

Geleneksel ultrason yeterli bilgiyi sağlamıyorsa, doktorunuz diğer görüntüleme çalışmalarını sipariş edebilir, örneğin

Histerosalpingografi

Histerosalpingografi

Histeroskopi

Histeroskopi

, US News & World Report tarafından 2015-2016 için ulusun en iyi Jinekoloji hastanesi olarak kabul edildi.