Toz akarı alerjisi nedenleri

Toz akarları, insanların döktüğü deri hücrelerini tüketir ve içme suyu yerine atmosferdeki nemi su emer. 65 ila 84 ° F (18.5 ila 29 ° C) arasındaki sıcaklıklarda ve% 50’den yüksek bağıl nemde gelişirler.

Ev tozu, yatak çarşaflarının, mobilya yastıklarının ve halıların elyaflarına kolayca sıkıştı. Bu malzemeler de nemi iyi tutar. Sonuç olarak, yatak odaları toz akarları için ideal yaşam alanlarıdır.

Toz aynı zamanda toz akarlarının dışkılarını ve çürümüş organlarını da içerir ve toz akarı alerjisindeki suçlu olan bu toz akarı “enkazı” içinde bulunan proteinlerdir.

Alerjik reaksiyonun sebepleri nelerdir?

Alerji, bağışıklık sisteminiz polen, pet tırmalı veya toz akarları gibi yabancı bir maddeye tepki varken ortaya çıkar.

Bağışıklık sisteminiz antikorlar olarak bilinen proteinleri üretir. Bu antikorlardan bazıları, hasta olmanıza veya enfeksiyona neden olabilecek istenmeyen istilacılardan sizi korur. Alerjiniz olduğunda, bağışıklık sistemi, alerjinizi tanımlayan antikorları, zararlı bir şey olarak görür. Alerjeni teneffüs ettiğinizde veya onunla temasa girdiğinizde, bağışıklık sistemi yanıt verir ve burun pasajlarında veya akciğerlerinizde yanıcı bir yanıt üretir. Allerjene uzun süreli veya düzenli maruz kalma, astım ile ilişkili süren (kronik) enflamasyona neden olabilir.